AMP Futbol. Polska znów zwycięska. Pokonaliśmy Kostarykę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Krystian Kapłon
Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Krystian Kapłon

Polska wygrała drugi mecz na AMP futbolu na mundialu w Meksyku. Tym razem pokonaliśmy Kostarykę 1:0, a gola zdobył Krystian Kapłon.

W tym artykule dowiesz się o:

Polacy objęli prowadzenie już w 5. minucie, gdy tuż przy linii końcowej Jakub Kożuch ładnie minął rywala, a następnie wystawił piłkę na piąty metr do Krystiana Kapłona, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Dla niego był to drugi gol w turnieju. Wcześniej zapewnił nam zwycięstwo nad Kolumbią (również wygraliśmy 1:0).

Biało-Czerwoni mieli sporą przewagę w meczu z Kostaryką. Nie byliśmy jednak w stanie wbić drugiego gola, a rywale na dodatek od 44. minuty grali w osłabieniu (jedna połowa trwa 25 minut) po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce.

Polska jest liderem swojej grupy z sześcioma punktami. Japonia oraz Kolumbia mają po trzy, a Kostaryka pozostaje z zerowym dorobkiem.