Fatalna statystyka Neuera w Bundeslidze. Od 7 godzin nie obronił strzału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK  / Na zdjęciu: Manuel Neuer
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Manuel Neuer

Manuel Neuer od 428 minut czeka na obronienie strzału w rozgrywkach Bundesligi. W tym czasie bramkarz Bayernu Monachium puścił 8 goli.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie jest to dobry okres dla Manuela Neuera. Bayern Monachium stracił w tym sezonie Bundesligi już 10 punktów, a reprezentant Niemiec ostatnią udaną interwencją mógł pochwalić się pod koniec września w starciu z Herthą Berlin!

W 22. minucie golkiper świetnie zachował się przy strzale głową Vedada Ibisevicia. Od tego momentu rywale strzelali na bramkę 8 razy i piłka za każdym razem lądowała w siatce. Ostatecznie Hertha pokonała mistrza Niemiec 2:0 po golach Ibisevicia i Ondreja Dudy. W kolejnych czterech ligowych spotkaniach 32-letni bramkarz nie zanotował już żadnej skutecznej interwencji.

W tym czasie Bayern przegrał z Borussią Moenchengladbach 0:3, wygrał z WfL Wolfsburg 3:1 i FSV Mainz 2:1, a w sobotę jedynie zremisował z Freiburgiem 1:1. Na udaną interwencję w Bundeslidze Neuer czeka już 428 minut! W pierwszych 5 kolejkach zanotował za to 9 parad i stracił 3 gole.

W następnej kolejce Bayern zagra na wyjeździe z liderem, Borussią Dortmund. Po 10 kolejkach BVB ma 4 punkty przewagi nad aktualnym mistrzem kraju.

Czy Bayern Monachium potrzebuje nowego bramkarza przed kolejnym sezonem?