Szokująca wypowiedź piłkarza Realu Madryt. "Lopetegui jest najlepszym trenerem, z którym pracowałem"

52-letni Hiszpan został w październiku zwolniony z funkcji trenera Realu Madryt. Julena Lopeteugiego broni jednak obrońca Dani Carvajal.

Jakub Artych
Dani Carvajal i Aleksandar Kolarov Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Dani Carvajal i Aleksandar Kolarov
Real Madryt pod wodzą Julena Lopeteguiego prezentował się fatalnie. W 10 meczach La Ligi, Królewscy wygrali jedynie cztery spotkania. Drużyna grała najgorzej od kilkunastu lat oraz ustanowiła fatalny rekord 481 minut bez strzelonego gola. Czarę goryczy przelała kompromitująca porażka w El Clasico z Barceloną (1:5).

Lopetegui musiał odejść z Realu. Byłego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii broni jednak Dani Carvajal. Uważa go za znakomitego szkoleniowca. - Dla mnie to jest najlepszy trener, którego miałem. Niestety, zabrakło mu tej odrobiny szczęścia niezbędnego do tego, by z nami pozostał - mówi prawy obrońca Królewskich.

- Jego sposób widzenia futbolu, sposób zarządzania grupą i rozmowy z piłkarzami to coś, co bardzo mi się podoba. Mówiłem to zanim przyszedł do Realu Madryt, mówię to teraz, kiedy go już z nami nie ma i będę to mówił dopóki nie będę miał innego trenera, który będzie lepszy od niego - argumentuje Dani Carvajal.

Tymczasowym trenerem Realu Madryt został Santiago Solari. Argentyńczyk pracę w nowej funkcji rozpoczął od dwóch zwycięstw. W roli kandydatów na nowego trenera Los Blancos wymienia się Mauricio Pochettino oraz Roberto Martineza.

Królewscy po 11 kolejkach Primera Division zajmują 6. miejsce w tabeli.

Czy Julen Lopetegui powinien zostać zwolniony?