Trzy pompki. Nietypowa cieszynka piłkarzy Jagiellonii po golu Karola Świderskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kamil Świrydowicz  / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok

Arvydas Novikovas, Łukasz Burliga i Karol Świderski w ciekawy sposób celebrowali pierwszą bramkę w meczu Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Sosnowiec (4:1). Wymieniona trójka zrobiła... po 3 pompki. Co ciekawe, każdy z nich strzelił później po golu.

W 38. minucie Karol Świderski oddał płaski strzał sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Dawida Kudły. Tym samym Jagiellonia Białystok wyszła na prowadzenie, a jej napastnik pobiegł świętować trafienie w stronę narożnika boiska. Po chwili dołączyli do niego Arvydas Novikovas i Łukasz Burliga. Sposób w jaki celebrowali gola był bardzo nietypowy.

Cała trójka położyła się na murawie i zrobiła po trzy pompki, po czym ze śmiechem wróciła na swoją połowę. Skąd wziął się pomysł na taką cieszynkę? Jak wytłumaczył po spotkaniu Novikovas, zainspirowała ich gra komputerowa "FIFA". - Chyba fajnie wyszło - zauważył, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Co ciekawe, w drugiej połowie wszyscy trzej dołożyli jeszcze po jednej bramce. Jagiellonia wygrała spotkanie w Sosnowcu 4:1 i po 14 kolejkach jest wiceliderem Lotto Ekstraklasy.

Na którym miejscu będzie Jagiellonia po 15. kolejce?