PlusLiga: sensacja! Stocznia Szczecin bez szans w Zawierciu, Grzegorz Bociek przyćmił Bartosza Kurka

Tego nie spodziewał się chyba nikt! W meczu 7. kolejki PlusLigi naszpikowana gwiazdami Stocznia Szczecin przegrała z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie i to w trzech setach. Znakomite zawody rozegrał Grzegorz Bociek, który zdobył 25 punktów i został MVP.

Tomasz Rosiński
siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie
Stocznia była zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia w Zawierciu i chciała przedłużyć swoją zwycięską serię w polskiej ekstraklasie siatkarzy do pięciu wygranych z rzędu. Jednakże Warta Zawiercie liczyła na postawienie rywalowi trudnych warunków gry, co jej się udało.

Gospodarze od początku rywalizacji walczyli bardzo ambitnie w każdej akcji, bardzo dobrze zagrywali, dzięki czemu prowadzili 11:6. Przyjezdni popełniali sporo błędów własnych, które skrzętnie wykorzystywali zawiercianie. Ciężar gry na swoje barki starał się brać atakujący Grzegorz Bociek, a problem z przyjmowaniem jego serwisów mieli Adrian Mihułka i Matej Kazijski. Z czasem przebudzili się szczecinianie, którzy poprawili swoją postawę w obronie i mogli wyprowadzać zabójcze kontrataki (15:14). Na boisku rozpoczęła się wymiana ciosów i wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce inauguracyjnego seta. Finisz partii lepiej rozegrali zawodnicy Warty, którzy zwyciężyli do 24.

Podrażnieni gracze ze Szczecina po zmianie stron zabrali się mocno do pracy. W szczególności udanie poczynał sobie Matej Kazijski, za którego sprawą podopieczni Michała Gogola wygrywali 10:7. Spokojnie rozgrywał Łukasz Żygadło, kolejne ataki kończył Nicholas Hoag i wydawało się, że ich zespół pewnym krokiem zmierza w kierunku wiktorii w drugiej odsłonie starcia. Jednakże gospodarzy - w głównej mierze za sprawą Boćka - było stać na zryw w tym secie i odrobienie strat z nawiązką (21:20). Będący na fali zawiercianie poszli za ciosem i niespodziewanie triumfowali 25:23.

Aluron Virtu Warta Zawiercie złapał dużo pewności siebie i potrafił dotrzymywać kroku wyżej notowanemu przeciwnikowi (9:10). Wyższy bieg próbowali wrzucić Bartosz Kurek i spółka, lecz siatkarze prowadzeni przez Marka Lebedewa ani myśleli, żeby odpuszczać (13:14). Bardzo na postawę zawodników Stoczni Szczecin denerwował się szkoleniowiec Gogol i po raz kolejny doszło do emocjonującej końcówki partii, którą na swoją korzyść rozegrali gospodarze, zwyciężając 26:24, a w całym meczu 3:0.