Afera w Niemczech. Spot reklamowy przerwał mecz

Transmisję z meczu Borussii Dortmund z Bayernem Monachium przerwał 20-sekundowy spot reklamowy. Kibice byli oburzeni i rozpisały się o tym czołowe niemieckie portale. Stacja przeprosiła.

Dominika Pawlik
rzut karny w meczu Borussii Dortmund Getty Images / Na zdjęciu: rzut karny w meczu Borussii Dortmund
Trwa druga połowa meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium. 65. minuta, kibice emocjonują się wydarzeniami boiskowymi i nagle pojawia się reklama. Z pewnością piłkarscy fani nie tego oczekiwali od płatnej telewizji, na którą postawili, by tak spędzić sobotni wieczór.

"Co to było?" - czytamy w "Bildzie". W dolnym rogu ekranu pojawiło się odliczanie. Reklama trwała 20 sekund.

W nocy na Twitterze pojawiły się przeprosiny od Sky.

"Drodzy fani piłki nożnej! Podczas transmisji meczu (...) ze względu na problemy techniczne, obraz z Dortmundu została przerwany reklamami. To nie było zamierzone, chcieliśmy więc przeprosić za to. Wasz Sky Service Team"

Ostatecznie Borussia Dortmund wygrała 3:2. Mimo dwóch bramek Roberta Lewandowskiego, jego Bayern Monachium przegrał i ma już siedem punktów straty do liderującej Borussii.

Czy Bayern wywalczy mistrzostwo Niemiec?