Anglia: Mateusz Klich bohaterem. Dublet Polaka

Dwa gole Mateusza Klicha zapewniły Leeds United niezwykle cenne zwycięstwo nad Rotherham United (2:1). Pawie pozostały liderem The Championship.

Bartosz Zimkowski
Mateusz Klich i piłkarze Leeds United Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich i piłkarze Leeds United
Leeds United pojechało do jednej ze słabszych ekipy w lidze, Rotherham United. Ale to gospodarze dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Pawie wyrównały w 51. minucie, gdy Mateusz Klich z bliska wykończył podanie Pablo Hernandeza. Dla polskiego pomocnika to był pierwszy gol w The Championship od 20 października, a w sumie szósty w obecnych rozgrywkach.

Ekipa Marcelo Bielsy jednak remisem się nie zadowalała. Trzy minuty przed końcem zdobyła zwycięską bramkę, a znów uczynił to Mateusz Klich. Leeds ostatecznie zgarnęło niezwykle cenne trzy punkty. Tym bardziej ważne, że na swoim stadionie nie wygrało drugie w tabeli Norwich City. Kanarki tylko zremisowały z Sheffield United (2:2).

W barwach Hull City 66 minut rozegrał Kamil Grosicki, jednak to nie był dzień Tygrysów. Już po 18 minutach goście przegrywali 0:2. Polski skrzydłowy dostał żółtą kartkę i chwilę później ustąpił miejsca Marcowi Pughowi, nowemu skrzydłowemu Hull City. Ostatecznie klub Grosickiego przegrał 0:3 i wrócił do środka stawki. Po 29 kolejkach zajmuje dwunaste miejsce.

Do bramki Ipswich Town wrócił Bartosz Białkowski, ale nie zdołał zachować czystego konta (pierwszego w sezonie). Jego drużyna przegrała na wyjeździe z Aston Villą 1:2 i nadal jest ostatnia w tabeli.