Szpital w Madrycie powiększa się. Dani Carvajal będzie pauzować przez miesiąc

Dani Carvajal doznał urazu w przegranym we wtorek meczu z Ajaxem Amsterdam (1:4). Piłkarz nabawił się kontuzji w prawym udzie, choć spotkanie dograł do końca.

Dominika Pawlik
Dani Carvajal i Aleksandar Kolarov Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Dani Carvajal i Aleksandar Kolarov
Brak awansu do ćwierćfinału i porażki w La Liga to nie jedyne nieszczęścia, które dopadły Real Madryt w ostatnim czasie. Po porażce z Ajaxem Amsterdam doszło kolejne zmartwienie, jakim są liczne kontuzje.

W czwartek poinformowano o urazie Carvajala, który w ostatnich latach był kluczową postacią w Los Blancos. Kontuzja prawego uda wykluczy go z gry przynajmniej na miesiąc. Na pewno nie zagra z Realem Valladolid, Celtą Vigo, Huescą, Valencią oraz Eibarem. Wygląda również na to, że zabraknie go w meczach reprezentacji Hiszpanii z Norwegią i Maltą.

Nie tylko za Carvalaja będzie potrzebne zastępstwo po porażce w europejskich pucharach. Jeszcze w pierwszej połowie meczu kontuzji doznali Lucas Vazquez i Vinicius Junior, a ich miejsce zajęli Marco Asensio i Gareth Bale. Okazało się, że oni także zakończyli spotkanie z urazami!

-> Liga Mistrzów. Kovac przypomniał swoje słowa na temat Ajaxu. "Wyśmiewali mnie"
-> Thibaut Courtois nie wytrzymuje napięcia. Bramkarz Realu Madryt zaatakował paparazzi

Walijczyk po raz kolejny narzeka na problemy ze stawem skokowym, z kolei Asensio cierpi na kłopoty mięśniowe. Vinicius przeszedł badania i jego występ w kolejnych spotkaniach został wykluczony.

Czy kontuzja Carvajala to duża strata dla Realu?