Dania: dwa gole Kamila Wilczka. Nie pomogło to w zwycięstwie

Kamil Wilczek był autorem dwóch z trzech bramek zdobytych przez Broendby IF w meczu z Aalborg. Spotkanie zakończyło się ostatecznie podziałem punktów (3:3).

Dominika Pawlik
Kamil Wilczek Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Kamil Wilczek pierwszą bramkę w niedzielnym spotkaniu trafił po rzucie karnym w 29. minucie, doprowadzając do wyrównania (1:1). Drugiego gola zdobył tuż po przerwie, również odrabiając stratę do Aalborg.

Drużyna Polaka po 25. spotkaniach zajmuje czwarte miejsce w duńskiej Superlidze z 35. punktami na koncie, przewaga FC Kopenhaga i Midtjylland jest ogromna. Zespoły mają te odpowiednio 58 i 57 punktów.

Dla Wilczka były to odpowiednio piętnasta i szesnasta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Oprócz tego zaliczył cztery asysty.

-> Oficjalnie: Kamil Wilczek z nowym kontraktem. "Czuję się tu jak w domu"

Przypomnijmy, że Wilczek znalazł się wśród nominowanych do tytułu Piłkarza Roku duńskiej Superligi w plebiscycie organizowanym przez Duński Związek Piłki Nożnej (DBU).

"Kamil Wilczek był w 2018 roku genialny. Strzelił dla Broendby IF 25 goli w Superlidze - najwięcej ze wszystkich zawodników - i został wybrany najlepszym piłkarzem ubiegłego sezonu w głosowaniu ligowych trenerów. Obrońcom przeciwko niemu gra się trudno przez fizyczny styl, który go cechuje" - napisano w notce DBU poświęconej polskiemu piłkarzowi.

Czy Kamil Wilczek zostanie królem strzelców w tym sezonie?