Ligue 1: bezproblemowe zwycięstwo Paris Saint-Germain z Dijon FCO

O niespodziance nie mogło być mowy. W zaległym meczu 18. kolejki Ligue 1, broniące mistrzowskiego tytułu Paris Saint-Germain bez większych problemów ograło na wyjeździe Dijon FCO 4:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
PSG było zdecydowanym faworytem starcia z walczącą o utrzymanie ekipą z Dijon, która nie wygrała od sześciu spotkań we wszystkich rozgrywkach (1 remis, 5 porażek). Paryżanie we wtorkowy wieczór chcieli sobie chociaż trochę poprawić humory po odpadnięciu z Ligi Mistrzów (w 1/8 finału lepszy okazał się Manchester United), co im się udało zrealizować.

Konfrontacja rozpoczęła się dla przyjezdnych znakomicie, bo już w 7. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Marquinhosa. Dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Angel Di Maria, a Brazylijczyk głową skierował piłkę do bramki rywala.

Po strzelonym golu paryska drużyna nie forsowała tempa i wyglądało jakby grała zupełnie od niechcenia. Mimo to, nie pozwalała przeciwnikowi na zbyt wiele i wystarczyła jej jedna składna akcja do podwyższenia prowadzenia. Di Maria zagrał prostopadłe podanie do Layvina Kurzawy, natomiast ten wyłożył Kylianowi Mbappe Lottinowi piłkę jak na tacy. Mistrzowi świata nie pozostało jak wpakować futbolówkę do siatki i ustalić wynik pierwszej połowy potyczki.

Tego dnia mocarze ze stolicy Francji nie musieli się zbytnio wysilać, zaś bramki przychodziły im z łatwością. W 50. minucie znakomicie z rzutu wolnego mniej więcej z 20 metrów przymierzył Angel Di Maria i goście mieli już trzy trafienia przewagi.

Później na murawie nie działo się zbyt wiele. Paryżanie nie przemęczali się i tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia. Tuż przed końcowym gwizdkiem rezultat spotkania na 4:0 dla Paris Saint-Germain ustalił Eric-Maxim Choupo-Moting, któremu asystował Thomas Meunier.

Ligue 1, 18. kolejka (mecz zaległy):

Dijon FCO - Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)
0:1 - Marquinhos 7'
0:2 - Kylian Mbappe Lottin 40'
0:3 - Angel Di Maria 50'
0:4 - Eric-Maxim Choupo-Moting 90+2'

Dijon FCO: Runar Runarsson - Jordan Marie, Cedric Yambere, Wesley Lautoa, Nayef Aguerd - Mehdi Abeid (71' Frederic Sammaritano), Florent Balmont - Romain Amalfitano, Benjamin Jeannot (83' Changhoon Kwon), Wesley Said - Julio Tavares (65' Jules Keita).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Marco Verratti, Marquinhos - Layvin Kurzawa (76' Colin Dagba), Angel Di Maria (76' Eric-Maxim Choupo-Moting), Christopher Nkunku (76' Moussa Diaby) - Kylian Mbappe Lottin.

Żółte kartki: Wesley Lautoa, Jules Keita (Dijon FCO) oraz Marquinhos (Paris Saint-Germain).

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain nie przegra żadnego meczu do końca sezonu 2018/2019 Ligue 1?