Mike Dean rekordzistą Premier League. Sędzia pokazał już sto czerwonych kartek

W 57. minucie meczu Wolverhampton - Manchester United (2:1) Mike Dean wyrzucił z boiska Ashleya Younga. Statystycy odnotowali, że 50-letni arbiter pokazał czerwoną kartkę nr 100. w Premier League.

Piotr Bobakowski
Mike Dean Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Mike Dean
Mike Dean został sędzią Premier League w 2000 r. We wtorek (2 kwietnia) 50-letni arbiter zapisał się w historii angielskiej ekstraklasy, pokazując - na Molineux Stadium w Wolverhampton - swoją 100. czerwoną kartkę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Jest to rekordowe osiągnięcie.

Setną "ofiarą" Deana został Ashley Young, który w 57. min meczu Wolverhampton - Manchester United (2:1) otrzymał drugą żółtą i - w konsekwencji - czerwoną kartkę. Jak podają brytyjskie media, pierwszym piłkarzem, którego wyrzucił z boiska Dean był 18 lat temu Peruwiańczyk Nolberto Solano z Newcastle United.

Dean oczywiście otwiera zestawienie arbitrów Premier League z największą liczbą czerwonych kartek. Drugi w rankingu, Phil Dowd, ma na koncie 67 wykluczeń zawodników.

Ciekawie przedstawia się też tabela "ofiar" Deana, jeśli chodzi o kluby. Najwięcej czerwonych kartek od rekordzisty zobaczyli do tej pory gracze Chelsea FC i Manchesteru City - po dziewięć. Sześciu piłkarzy Dean wysyłał do szatni dwukrotnie (Andrew Cole, Richard Dunne, Laurent Koscielny, Fernando Torres, Mike Williamson i Ashley Young).

ZOBACZ: Komiczna sytuacja w Premier League. Mike Dean schował piłkę przed Sergio Aguero >>