Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki (w środku)
Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki (w środku)

Kapitalny okres przeżywa Kamil Grosicki. Po świetnych występach Polak zbiera kolejne nagrody. Tym razem pochwalił się pamiątkową statuetką i szampanem.

W tym artykule dowiesz się o:

W drugim meczu z rzędu Kamil Grosicki ustrzelił dublet. Tym razem Polak poprowadził Hull City do cennego zwycięstwa nad Reading FC. Goście na przerwę schodzili z prowadzeniem 1:0, ale w drugiej połowie prawdziwe show pokazał nasz reprezentant. "Grosik" doprowadził do wyrównania po sytuacji sam na sam i ustalił wynik meczu na 3:1 po kapitalnym rajdzie zakończonym drugim golem. Przy obu trafieniach asystował mu Fraizer Campbell.

Grosicki został uznany graczem meczu i od klubu otrzymał pamiątkowego szampana. Takim samym prezentem Polak chwalił się już w listopadzie po spotkaniu z West Brom (1:0) i w Nowy Rok po meczu z Boltonem (6:0).

"Dobry czas" - napisał Grosicki obok zdjęcia, na którym widać również klubową statuetkę dla najlepszego gracza marca. Wyboru dokonali kibice Hull, a Polak otrzymał 38 proc. głosów.

Grosicki rozgrywa świetny sezon w Hull. W The Championship zagrał w 33 meczach. Zdobył 9 goli i ma 11 asyst. "Tygrysy" plasują się na 11. miejscu w tabeli, ale tracą tylko 5 punktów do strefy gwarantującej start w play-offach (od 6. lokaty). Do końca sezonu pozostało 6 kolejek.

Czy Kamil Grosicki zasługuje na występy w Premier League?