Liga Europy 2019. Chelsea FC - Slavia Praga: radosne strzelanie w Londynie

Siedem bramek padło w Londynie. Chelsea prowadziła ze Slavią już 4:1, ale ostatecznie zwyciężyła 4:3. Anglicy awansowali do półfinału Ligi Europy.

Michał Piegza
piłkarze Chelsea FC Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
Po szczęśliwej wygranej (1:0) Chelsea ze Slavią w Pradze w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy niewielu spodziewało się, że Czesi będą w stanie po raz drugi zagrać tak dobrze z dużo wyżej notowanym rywalem.

Początek mógł potwierdzić wcześniejsze opinie. Gospodarze już po siedemnastu minutach prowadzili 3:0 i wiele wskazywało na to, że prażanie nie są im w stanie zaszkodzić. W 5. minucie w sytuacji sam na sam uderzeniem ponad bramkarzem worek z bramkami otworzył Pedro Rodriguez. Pięć minut później po strzale Hiszpana z bliska piłka odbiła się od słupka, a następnie od twarzy stojącego przed bramką Simona Deli. Po kolejnych siedmiu minutach Pedro uciekł obrońcom, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Olivierowi Giroud. Francuz pewnie podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Slavia po małym szoku wzięła się do pracy i zaczęła pokazywać to, co we wcześniejszych meczach Ligi Europy. W 26. minucie do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił głową Tomas Soucek. Kilkadziesiąt sekund później odpowiedziała Chelsea. Strzał Giroud obronił Ondrej Kolar, który nie miał nic do powiedzenia przy dobitce Pedro.

Wydawało się, że po zmianie stron Chelsea będzie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Tymczasem w 51. minucie na 4:2 trafił strzałem sprzed pola karnego Petr Sevcik. Kepa Arrizabalaga nie był w stanie sięgnąć piłki. Pomocnik Slavii cztery minuty później zdobył jeszcze piękniejszego gola, uderzając sprzed pola karnego w okienko bramki gospodarzy.

Strata gola obudziła Anglików, którzy na więcej ambitnym Czechom nie pozwolili i dowieźli jednobramkową wygraną do końca meczu.

Chelsea FC - Slavia Praga 4:3 (4:1)
1:0 - Pedro 5'
2:0 - Deli (sam.) 10'
3:0 - Giroud 17'
3:1 - Soucek 26'
4:1 - Pedro 27'
4:2 - Sevcik 51'
4:3 - Sevcik 55'

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, David Luiz, Emerson Palmieri - N'Golo Kante, Mateo Kovacić, Ross Barkley (70' Jorginho) - Pedro Rodriguez (87' Callum Hudson-Odoi), Olivier Giroud, Eden Hazard (65' Willian).

Slavia: Ondrej Kolar - Ondrej Kudela, Michael Ngadeu-Ngadjui, Simon Deli, Jan Boril - Alex Kral, Tomas Soucek - Petr Sevcik (78' Miroslav Stoch), Ibrahim Traore, Jaromir Zmrhal (85' Milan Skoda) - Lukas Masopust (52' Peter Olayinka).

Żółte kartki: Emerson, Kante Kepa, Luiz (Chelsea) oraz Soucek (Slavia).