Liga Mistrzów 2019. Tottenham - Ajax. Ruud Gullit skrytykował Dele Allego

Dele Alli był zdaniem Ruuda Gullita jednym z najgorszych piłkarzy Tottenhamu w meczu z Ajaksem w półfinale Ligi Mistrzów. - Grał po prostu bardzo źle - ocenił.

Tomasz Skrzypczyński
Ruud Gullit Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Ruud Gullit
Tottenham przegrał na własnym boisku z Ajaksem Amsterdam 0:1 (0:1) w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Goście, szczególnie w pierwszej połowie, zdominowali londyńczyków.

Gospodarze nie istnieli w ofensywie i według Ruuda Gullita, byłego znakomitego piłkarza, obecnie eksperta stacji beIN Sports, jednym z najgorszych zawodników na boisku był Dele Alli.

Ofensywny pomocnik Kogutów zupełnie nie mógł się odnaleźć i został stłamszony przez zawodników z drugiej linii Ajaksu.

Trener Ajaksu skomentował mecz z Tottenhamem. Czytaj więcej

- O Boże, po prostu grał bardzo, bardzo źle. Oglądam ich mecze regularnie i nie rozumiem, jak można w jednym meczu popełnić tak wiele błędów - ocenił grę Anglika były piłkarz m.in. Milanu.

Chwile grozy w trakcie meczu. Piłkarz Tottenhamu tracił równowagę. Czytaj więcej

- Być może wynikało to z presji, jednak piłkarze grający na tym poziomie muszą sobie z nią radzić - dodał.

W obecnym sezonie Ligi Mistrzów 23-latek nie strzelił ani jednego gola. W pozostałych rozgrywkach trafił do siatki siedmiokrotnie.

Rewanż w stolicy Holandii odbędzie się w środą 8 maja.