Kylian Mbappe surowo ukarany. Francuz może zapomnieć o wygraniu Złotego Buta?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mark Robinson / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Getty Images / Mark Robinson / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Trzy mecze kary za faul w finale Pucharu Francji otrzymał Kylian Mbappe. W najbliższym czasie gracz PSG nie poprawi dorobku strzeleckiego i najprawdopodobniej nie wygra klasyfikacji Złotego Buta. Wciąż nie wiadomo, jak ukarany zostanie Neymar.

Komitet Dyscyplinarny Francuskiego Związku Piłki Nożnej ukarał Kyliana Mbappe zawieszeniem w trzech kolejnych meczach. Mistrz świata pod koniec dogrywki w finale Pucharu Francji bezpardonowo zaatakował kolano Damiena Da Silvy i obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Kara będzie obowiązywać w najbliższych meczach Paris Saint-Germain w Ligue 1. Obejmuje już ostatnie spotkanie mistrzów kraju, na wyjeździe z Montpelllier. Ponadto Mbappe nie zagra z Niceą i na wyjeździe z Angers.

W takiej sytuacji bardzo zmalały szanse 20-latka na dogonienie Lionela Messiego w klasyfikacji Złotego Buta dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. Argentyńczyk ma na koncie 34 gole i 3 ligowe mecze do końca sezonu.

[color=black]ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Słabszy moment Lewandowskiego i Piątka. "W gorszych chwilach obrywają najlepsi"

[/color]

Mbappe zgromadził 30 trafień, a do kadry PSG powróci na dwie ostatnie kolejki. Będzie mógł zagrać u siebie z Dijon i na wyjeździe z Stade de Reims. W lidze francuskiej ma 10 bramek więcej od drugiego Nicolasa Pepe. Aktualną klasyfikację Złotego Buta zobaczysz TUTAJ.

Ponadto Komitet poinformował, że wciąż bada sprawę Neymara. Przy odbieraniu pamiątkowych medali za uczestnictwo w finale Pucharu Francji Brazylijczyk uderzył w twarz jednego z kibiców. Według medialnych doniesień, grozi mu nawet 8 meczów absencji (więcej TUTAJ).

W finale Pucharu Francji PSG prowadziło ze Stade de Reims 2:0, ale wypuściło z rąk zwycięstwo. Po bezbramkowej dogrywce rywale okazali się lepsi w konkursie jedenastek.

Czy kara zawieszenia w 3 meczach jest odpowiednia dla Mbappe?