Finał Ligi Europy. Chelsea - Arsenal. Alex Iwobi przeszedł do historii. Pierwszy gol rezerwowego od 12 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Na zdjęciu: Alex Iwobi (przy piłce)
PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Na zdjęciu: Alex Iwobi (przy piłce)

W finale Ligi Europy Chelsea FC pokonała Arsenal FC 4:1. W historii europejskich rozgrywek zapisał się strzelec honorowego gola dla Kanonierów, Alex Iwobi. Jest on pierwszym od 12 lat rezerwowym, który zdobył bramkę w finałowym starciu.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie był to udany wieczór dla Arsenalu FC. Po bezbramkowej pierwszej połowie Kanonierzy mieli nadzieję na końcowy sukces. Jednak w drugiej części gry zawodnicy Chelsea FC bezlitośnie wykorzystali błędy rywali i wygrali aż 4:1, dzięki czemu zapewnili sobie triumf w Lidze Europy.

Jedynego gola dla Arsenalu strzelił Alex Iwobi, który w 66. minucie pojawił się na boisku zmieniając Lucasa Torreirę. Trzy minuty później zawodnik Kanonierów pokonał bramkarza rywali i dał swojemu zespołowi sygnał do walki. Jednocześnie Nigeryjczyk zapisał się w historii Ligi Europy.

Iwobi jest pierwszym rezerwowym od 2007 roku, który w finale Ligi Europy zdobył gola. Wtedy rozgrywki te nosiły nazwę Puchar UEFA, a w starciu decydującym o triumfie zmierzyły się Sevilla FC i Espanyol Barcelona. Po rzutach karnych wygrał zespół z Sewilli, a rezerwowym, który wpisał się na listę strzelców był gracz katalońskiego klubu, Jonatas.

Dla Chelsea FC to drugi w historii tytuł w Lidze Europy. Poprzednio londyński zespół triumfował w 2013 roku, kiedy to pokonał w finale Benficę Lizbona 2:1.