Liga Mistrzów: wyniki III rundy eliminacji. Wygrana FC Porto i innych gości

Środa w eliminacjach Ligi Mistrzów należała do przyjezdnych. FC Porto, Olympiakos Pireus, LASK Linz oraz Rosenborg Trondheim wygrali na terenie przeciwnika. Także Celtic Glasgow ma korzystniejszy wynik przed rewanżem u siebie z CFR Cluj.

piłkarze FC Porto Getty Images / Valery Matytsin / Na zdjęciu: piłkarze FC Porto
Ćwierćfinalista poprzedniej edycji FC Porto musi przebijać się przez eliminacje podobnie jak Ajax Amsterdam. Przeciwnikiem Smoków w III rundzie jest FK Krasnodar. W pierwszej połowie dobrą szansę na gola dla Porto zmarnował Moussa Marega, który chybił z czystej pozycji. Portugalska drużyna musiała nadal starać się o gola, miała statystyczną przewagę i dopięła swego w 89. minucie. Sergio Oliveira przymierzył i zapewnił zespołowi przewagę 1:0 przed rewanżem na Estadio do Dragao.

Olympiakos Pireus wygrał 1:0 na terenie Istanbul Basaksehiru. W jedenastce znad Bosforu byli między innymi Robinho, Gael Clichy i Edin Visca, a po przeciwnej stronie boiska Mathieu Valbuena i Ruben Semedo. Najwięcej - czterech zagrało od początku Portugalczyków, a Turków i Greków po trzech. Jedynego gola strzelił Giorgios Masouras po wrzutce Valbueny. Szkoda byłoby zmarnować kapitalne podanie Francuza. Olympiakos, który przygotowywał się do sezonu w Polsce, ma zaliczkę przed rewanżem w Pireusie. Dostał jednak ostrzeżenie. Kończący mecz w dziesięciu Basaksehir miał wielką szansę na doprowadzenie do remisu w doliczonym czasie, kiedy to Visca nie pokonał strzałem z rzutu karnego Jose Sa.

LASK Linz chce zagrać w eliminacjach Ligi Mistrzów skuteczniej niż robił to w poprzednich edycjach Red Bull Salzburg. Austriacka drużyna jest bliżej awansu w alpejskiej rywalizacji z FC Basel. LASK wygrał w Szwajcarii 2:1 dzięki bramkom Gernota Traunera i Joao Klaussa. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Klauss trafił zza pola karnego z pomocą rykoszetu. FC Basel był mniej skuteczny niż w dwumeczu z PSV Eindhoven, odpowiedział tylko golem i przed rewanżem w Austrii ma kłopot.

Eleganckiego gola z rzutu wolnego strzelił Alexander Soderlund dla Rosenborga Trondheim w meczu z NK Maribor. Norweg rozwiązał worek z bramkami w 50. minucie. Konfrontacja w Słowenii nabrała rumieńców i 71. minucie było już 3:1 dla zespołu ze Skandynawii. Rosenborg tak samo jak FC Porto, Olympiakos oraz LASK wygrał na wyjeździe.

CFR Cluj zremisował 1:1 z Celtikiem Glasgow. Rumuńska drużyna prowadziła od 28. minuty, a do bramki mistrza Szkocji przymierzył Mario Rondon po świetnym podaniu Cipriana Deaca. Wenezuelczyk zdobył bramkę w drugim meczu eliminacji z rzędu. Nie minął kwadrans i wyrównał na 1:1 James Forrest. Strzelił z 14. metra, a piłka zanim znalazła się w siatce, odbiła się od słupka. W drugiej połowie wynik nie zmienił się.