"Jego ruchy i tempo były doskonałe". Brytyjskie media chwalą Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki rozegrał świetne zawody przeciwko Reading. "Znakomita gra" - komplementują reprezentanta Polski angielscy dziennikarze.

Piotr Bobakowski
Kamil Grosicki East News / Mick Atkins/ProSports/REX/Shutterstock / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Hull City pokonało Reading FC (2:1) w 2. kolejce angielskiej The Championship. Na KCOM Stadium Kamil Grosicki rozegrał 79 minut (zmiennikiem Polaka był George Honeyman).

"Dobra praca Grosickiego. Znakomita gra" - pisze o występie reprezentanta Polski "Evening Express". Gazeta podkreśla, że 31-letni "Grosik" nie strzelił wprawdzie gola, ale był wyróżniającym się zawodnikiem w swoim zespole.

Postawę wychowanka Pogoni Szczecin docenili też dziennikarze serwisu hulldailymail.co.uk. "Piłkarze Reading nie odrobili lekcji. W kwietniu skrzydłowy Hull napsuł im sporo krwi (Grosicki zdobył dwie bramki w wygranym 3:1 spotkaniu - przyp. red.). Teraz jego ruchy i tempo były doskonałe. Miał udział przy pierwszym golu, kiedy błąd popełnił golkiper gości. W drugiej połowie opadł nieco z sił" - ocenili kadrowicza Jerzego Brzęczka.

ZOBACZ: The Championship: gol Kamila Grosickiego na inaugurację sezonu, porażka Hull City. Wygrana zespołu Białkowskiego >>

Zespół menedżera Granta McCanna po dwóch kolejkach ligowych zajmuje 13. miejsce w tabeli (3 pkt.). W pierwszym meczu tego sezonu Hull City przegrało na Liberty Stadium ze Swansea City (wynik 1:2).

ZOBACZ: Anglia. Polacy zaczynają szturm na Premier League >>