Premier League: zespół Artura Boruca postawił się Manchesterowi City, ale przegrał. Polak spędził mecz na rezerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Ambitny zespół AFC Bournemouth, którego piłkarzem jest Artur Boruc (spędził cały mecz na ławce rezerwowych), postawił trudne warunki gry Manchesterowi City, ale ostatecznie przegrał 1:3 w starciu 3. kolejki Premier League.

Manchester w poprzedniej kolejce zremisował przed własną publicznością z Tottenhamem Hotspur (2:2). W niedzielę mistrz Anglii nie mógł sobie pozwolić na kolejną stratę punktów, tym bardziej, że najgroźniejszy rywal do tytułu - Liverpool FC - wygrywa mecz z meczem (w sobotę pokonał Arsenal FC 3:1).

Od początku spotkanie w Bournemouth było toczone w dobrym tempie, a gospodarze nie zamierzali dawać się spychać do głębokiej defensywy. Już w drugiej minucie celny strzał sprzed pola karnego oddał Joshua King, co było ostrzeżeniem dla podopiecznych Pepa Guardioli, że muszą się mieć na posterunku.

Z czasem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami zaczęli przejmować przyjezdni, którzy w 15. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Wówczas próbował uderzać Kevin De Bruyne, ale skiksował. Jednak futbolówka szczęśliwie dotarła do Sergio Aguero, który z bliskiej odległości trafił do siatki.

The Citizens szukali swojego kolejnego gola podczas tej konfrontacji, ale w międzyczasie kontuzji bez udziału rywala doznał Charlie Daniels i musiał na noszach opuścić murawę (zmienił go Harry Wilson).

Goście drugi cios swojemu przeciwnikowi zadali na niespełna 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry w I połowie zawodów. Jego autorem okazał się Raheem Sterling, który wykorzystał znakomite podanie od Davida Silvy.

Na tym emocje w pierwszej odsłonie batalii się nie skończyły, bo w trzeciej minucie doliczonego czasu gry przepięknie, w "okienko" z rzutu wolnego przymierzył Wilson, zdobywając bramkę kontaktową.

Tuż po zmianie stron ekipa AFC Bournemouth mogła doprowadzić do remisu, ale Harry Wilson przegrał pojedynek sam na sam z Edersonem.

Natomiast w 64. minucie w podobnej sytuacji pod drugą bramką nie pomylił się Aguero, który skompletował dublet, zaś drugą asystę w trakcie tej rywalizacji zaliczył Hiszpan Silva.

Po starcie trzeciego gola gracze Bournemouth zupełnie spuścili z tonu, już nie zagrażali bramce Man City i ostatecznie polegli 1:3.

Premier League, 3. kolejka:

AFC Bournemouth - Manchester City 1:3 (1:2) 0:1 - Sergio Aguero 15' 0:2 - Raheem Sterling 43' 1:2 - Harry Wilson 45+3' 1:3 - Sergio Aguero 64'

AFC Bournemouth: Aaron Ramsdale - Adam Smith (68' Jordon Ibe), Chris Mepham, Steve Cook, Nathan Ake, Charlie Daniels (37' Harry Wilson) - Joshua King, Jefferson Lerma, Philip Billing, Ryan Fraser - Callum Wilson (69' Dominic Solanke).

Manchester City: Ederson - Kyle Walker (90' Joao Cancelo), Nicolas Otamendi, Aymeric Laporte, Ołeksandr Zinczenko - Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan (58' Rodri), David Silva - Bernardo Silva (80' Riyad Mahrez), Sergio Aguero, Raheem Sterling.

Żółte kartki: Jefferson Lerma (AFC Bournemouth) oraz Nicolas Otamendi, Ederson, Kyle Walker (Manchester City).

20 Norwich City 38 5 6 27 26:75 21

Czytaj też: -> Premier League: Manchester United - Crystal Palace. Niespodzianka! Orły zdobyły Old Trafford po 29 latach! -> Premier League. Liverpool - Arsenal: wicemistrzowie Anglii nie zatrzymują się. Wygrana w meczu na szczycie

Czy Manchester City obroni tytuł mistrza Anglii?