PKO Ekstraklasa. Raków - Lech: Kosztowny błąd Mariusza Złotka. Odpocznie od sędziowania

Wskutek błędu arbitra Lech Poznań mógł stracić punkty w wyjazdowym meczu PKO Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Teraz Mariusz Złotek ma odpocząć od sędziowania.

Mateusz Kozanecki
Mariusz Złotek WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Mariusz Złotek
Do spornej sytuacji doszło w 50. minucie spotkania. Miłosz Szczepański zaatakował Lubomira Satkę w polu karnym Lecha, po czym gracz gospodarzy się przewrócił. Sędzia Mariusz Złotek podyktował rzut karny dla Rakowa, który na bramkę na 1:2 zamienił po chwili Petr Schwarz.

Zdaniem Zbigniewa Przesmyckiego Złotek popełnił spory błąd. - W tej sytuacji był faul, ale faulowany był zawodnik Lecha. Słowak został przez Szczepańskiego uderzony w plecy. Na kopnięcie lechity w nogi zawodnika gospodarzy nie ma już co patrzeć, bo to było zagranie post factum - powiedział przewodniczący kolegium sędziów w rozmowie z portalem sport.pl. - W tym momencie do akcji mógł wejść VAR, a według mnie nawet powinien, ale nie wszedł - dodał.

Nieco ponad 20 minut później Schwarz doprowadził do wyrównania. Ostatecznie Lech Poznań wygrał 3:2, jednak błąd sędziego mógł ich pozbawić cennych punktów.

Mariusz Złotek ma zostać odsunięty od sędziowania w 7. kolejce PKO Ekstraklasy, choć oficjalna obsada ogłoszona będzie dopiero w czwartek, 29 sierpnia. Wcześniej 49-latek otrzymał słabe noty za mecz Korona Kielce - Legia Warszawa.