Liga Europy. Glasgow Rangers - Legia Warszawa. Może być kara dla polskiego zespołu za zachowanie kibiców

W drugiej połowie rewanżowego meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy w Glasgow, kibice Legii odpalili race. Z powodu słabej widoczności, sędzia musiał przerwać na kilka minut pojedynek. Teraz Legia może spodziewać się kary od UEFA za zachowanie fanów.

Szymon Łożyński
Odpalenie rac przez kibiców Legii Warszawa w Glasgow PAP/EPA / ROBERT PERRY / Odpalenie rac przez kibiców Legii Warszawa w Glasgow
"Legia najprawdopodobniej będzie miała teraz problemy z UEFA, po tym jak ich kibice w Glasgow urządzili spektakularny pokaz pirotechniczny. Z powodu dymu sędzia musiał przerwać pojedynek" - czytamy w internetowym wydaniu "The Guardian".

Wicemistrz Polski jest na cenzurowanym w europejskiej federacji, ponieważ kibice stołecznej drużyny już kilka razy nie zachowali się odpowiednio na trybunach podczas meczów w europejskich pucharach. Dlatego teraz można spodziewać się najprawdopodobniej kary finansowej od UEFA dla Legii za czwartkowe wybryki ich fanów.

Tylko w 2018 roku Legia Warszawa musiała zapłacić około 60 tys. euro za... odpalenie przez swoich kibiców rac podczas meczu ze słowackim Spartakiem Trnawa. Stołeczna drużyna nie mogła także wysłać swoich kibiców na jeden mecz wyjazdowy.

Z kolei w 2017 roku warszawianie musieli zapłacić 50 tys. euro za pirotechnikę i wywieszenie zakazanego baneru w meczu z Sheriffem Tyraspol w eliminacjach Ligi Europy. W tym samym roku Legia musiała zapłacić także 35 tys. euro kary za niedrożne przejścia i oprawę podczas meczu w Warszawie z FK Astana w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Na razie nie wiadomo, jak wysoka kara będzie tym razem za wybryki fanów w Szkocji.

W czwartkowy wieczór Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Glasgow Rangers 0:1, tracąc bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Tym samym to podopieczni Stevena Gerrarda awansowali do fazy grupowej Ligi Europy, a Legia zakończyła już swoją przygodę w tym sezonie z europejskimi pucharami.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.