II liga: pierwsza porażka Resovii. Elana Toruń rozbiła beniaminka

Znalazł się mocny na Resovię. Po porażce zespołu z Podkarpacia 0:1 z Olimpią Elbląg nie ma już niepokonanego w tym sezonie drugoligowca.

piłkarze Elany Toruń Newspix / Mateusz Bosiacki / Na zdjęciu: piłkarze Elany Toruń
Po sobotniej porażce Stali Rzeszów z Widzewem Łódź piłkarze Resovii  stanęli przed szansą wyprzedzenia lokalnego rywala i objęcia samodzielnego prowadzenia w tabeli. Niepokonana drużyna z Podkarpacia podjęła Olimpię Elbląg, która ostatnio zahamowała. Wygrana 1:0 gości była więc małym zaskoczeniem. Jedynego gola strzelił Michał Kuczałek po wrzutce z rzutu wolnego. Poddenerwowani piłkarze z Rzeszowa zeszli z boiska w dziewięciu. Czerwoną kartkę za faul dostał Dariusz Frankiewicz, a drugą żółtą za dyskusje Dawid Kubowicz. Resovia musiała przełknąć gorzką pigułkę.

Elana Toruń próbowała powrócić do górnej połowy tabeli dzięki zwycięstwu z Legionovią Legionowo, która przed przyjazdem na Pomorze przegrała pięć meczów z rzędu. Do przerwy niespodziewanie prowadził beniaminek, ale rozdrażniona i zmotywowana po kwadransie spędzonym w szatni Elana odwróciła wynik 0:1 na 4:1 w drugiej połowie. Dwie bramki zdobył doświadczony Mariusz Kryszak. To on dał torunianom sygnał do skutecznego ataku.

Najgorszy w tabeli Gryf Wejherowo spotkał się na własnym stadionie z Bytovią Bytów. Była to konfrontacja dobrze znających się drugoligowców z województwa pomorskiego. Przyjezdni mieli do pokonania tylko 80 kilometrów do Wejherowa. Bytovia prowadziła aż do doliczonego czasu dzięki strzałowi niezwykle skutecznego 19-latka Karola Czubaka. Najlepszy zawodnik w klasyfikacji snajperów zdobył szóstego gola w rozgrywkach. Gryf doprowadził do remisu 1:1 w doliczonym czasie.

7. kolejka II ligi:

Resovia - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Kuczałek 36'

Elana Toruń - Legionovia Legionowo 4:1 (0:1)
0:1 - Karol Podliński 2'
1:1 - Mariusz Kryszak 49'
2:1 - Mariusz Kryszak (k.) 58'
3:1 - Mateusz Stryjewski 65'
4:1 - Kacper Jóźwicki 90'

Gryf Wejherowo - Bytovia Bytów 1:1 (0:1)
0:1 - Karol Czubak 18'
1:1 - Mateusz Majewski (k.) 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Resovia zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?