Eliminacje Euro 2020. Dania zgubiła punkty. Skromna wygrana Rumunii. Zabójcze dwanaście minut Szwajcarii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Zdjęcie z meczu Gruzja - Dania
PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Zdjęcie z meczu Gruzja - Dania

Dania w eliminacjach do Euro 2020 zgubiła kolejne punkty, tym razem 0:0 zremisowała z Gruzją. Skromne zwycięstwo nad Maltą odniosła Rumunia. Szwajcarii wystarczyło dwanaście minut, aby pogrążyć Gibraltar.

W eliminacjach do Euro 2020 ciekawa sytuacja w grupie D. W niedzielę nie grała swojego meczu Irlandia, ale utrzymała prowadzenie w grupie. Wszystko przez niespodziewany wyjazdowy remis Danii z Gruzją. W zespole gości w 67. minucie na boisku pojawił się napastnik Lecha Poznań Christian Gytkjaer. Z kolei w drużynie gospodarzy na cztery minuty przed końcem na murawę wszedł zawodnik Legii Warszawa Walerian Gwilia.

Drużyna Jona Dahla Tomassona zdobyła punkt i utrzymała pozycję wicelidera. Do Irlandii traci dwa "oczka". Jednak już tylko punkt za Duńczykami są Szwajcarzy, którzy mają jedno spotkanie rozegranej mniej.

Helweci 4:0 pokonali u siebie Gibraltar. Na pierwszego gola kibice czekali aż do 37. minuty. Jednak po premierowym trafieniu gospodarze rozstrzelali się i na przerwę schodzili prowadząc 3:0. W końcówce Szwajcarzy dołożyli jeszcze jednego gola.

Szwajcaria - Gibraltar 4:0 (3:0)  1:0 - Zakaria 37' 2:0 - Mehmedi 43' 3:0 - Rodrigues 45+4' 4:0 - Gavranović 87'

Gruzja - Dania 0:0

W grupie F po ważne trzy punkty sięgnęła Rumunia. Zespół prowadzony przez Cosmina Contrę trzy dni temu przegrał z Hiszpanią 1:2, ale wciąż ma szansę na zajęcie 2. miejsca w grupie. W potyczce z Maltą szału nie było. Rumunia zdobyła tylko jednego gola, jednak przed decydującymi potyczkami w eliminacjach najważniejszy nie jest styl, ale punkty.

Rumunia - Malta 1:0 (0:0)

1:0 - Puscas 47'

Czytaj także: Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria: Kamil Glik będzie do dyspozycji Jerzego Brzęczka ZOBACZ WIDEO Eliminacje Euro 2020. Kamil Grosicki. "Ten zimny prysznic może nam tylko pomóc"

Dania awansuje do finałów mistrzostw Europy?