MLS. Skuteczny Kacper Przybyłko. Czternasty gol polskiego napastnika

Kacper Przybyłko potwierdził wysoką formę w meczu przeciwko Los Angeles FC. Polak zdobył swoją czternastą bramkę w tym sezonie MLS, a jego Philadelphia Union zremisowała 1:1.

Łukasz Witczyk
gol Kacpra Przybyłki YouTube / Na zdjęciu: gol Kacpra Przybyłki
Mecz pomiędzy Philadelphia Union i Los Angeles FC był snajperskim pojedynkiem pomiędzy Kacprem Przybyłką i Carlosem Velą. Polski napastnik już w 3. minucie zdobył gola, który dał prowadzenie jego drużynie. Przybyłko wykorzystał dośrodkowanie Fafy Picaulta i strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Vela odpowiedział w 43. minucie. Po strzale Marka-Anthony'ego Kaye'a piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi napastnika Los Angeles FC. Ten skorzystał z prezentu i zdobył bramkę. Meksykanin w tym sezonie strzelił już 28 bramek i jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników.

Dla Przybyłki było to czternaste w tym sezonie trafienie w ligowych rozgrywkach. Polak rozegrał 23 spotkania. Jest w czołówce najlepszych strzelców MLS. Jest jedną z gwiazd ligi. - Dla mnie to akurat dobra reklama, że strzelam gole w tak małym klubie. Na tym się koncentruję i jestem wszystkim w Filadelfii bardzo wdzięczny - mówił niedawno w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu".

Zobacz czternastą bramkę Kacpra Przybyłki:
Philadelphia Union to jedna z rewelacji rozgrywek MLS. Zespół ten zajmuje drugie miejsce w konferencji wschodniej. Z kolei Los Angeles FC to lider zachodniej konferencji ligi.

Philadelphia Union - Los Angeles FC 1:1 (1:1)
1:0 - Kacper Przybyłko 3'
1:1 - Carlos Vela 43'