La Liga. "Strzelanina" w meczu Villarreal - Betis. Gości całkowicie podłamał VAR

Serię czterech meczów bez porażki przerwał Real Betis. Andaluzyjczycy przegrali na wyjeździe z Villarreal 1:5. Kluczowym momentem w meczu był rzut karny podyktowany po analizie VAR.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Villarreal CF PAP/EPA / Domenech Castello / Na zdjęciu: piłkarze Villarreal CF
Kibice mogli być zadowoleni ze spotkania Villarreal z Betisem. Zespoły wyszły na boisko nastawione na ofensywę. Mimo wielu sytuacji, pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy 1:0. Prawdziwe trzęsienie ziemi zaczęło się po przerwie.

Betisowi udało się doprowadzić do remisu, ale w 67. minucie miała miejsce kluczowa akcja w meczu. Po wideoweryfikacji sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, który wykorzystał Santi Cazorla. VAR całkowicie podciął skrzydła gościom. W końcówce Villarreal zdobył jeszcze trzy bramki i wygrał 5:1.

Jedną z bramek zdobył Gerard Moreno, który z sześcioma golami na koncie wysunął się na czołowo klasyfikacji najlepszych strzelców w La Liga. Awansował też zespół, który przed pozostałymi meczami 7. kolejki plasuje się na piątej pozycji.

Villarreal CF - Real Betis 5:1 (1:0)
1:0 - Karl Toto Ekambi 39'
1:1 - Emerson 48'
2:1 - Santi Cazorla (k.) 68'
3:1 - Karl Toto Ekambi 76'
4:1 - Gerard Moreno 90+2'
5:1 - Samuel Chukwueze 90+5'