Do dantejskich scen doszło przed derbami Tirany. Około 200 pseudokibiców KF Tirana i FK Partizani uczestniczyło w ogromnej bójce. Pomogła dopiero interwencja policji.

Mateusz Kozanecki
Kibic z racą WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Kibic z racą
Na niedzielę w lidze albańskiej zaplanowane zostały derby Tirany. Te pojedynki od lat elektryzują fanów zarówno KF Tirana, jak i FK Partizani.

Jak poinformował portal transfery.info na godzinę przed rozpoczęciem meczu kibice gości sprowokowali fanów gospodarzy, którzy na derbowe zwycięstwo czekali od pięciu lat.

Doprowadziło to do ogromnej bójki, w której udział wziąć mogło nawet około 200 pseudokibiców obu zespołów. Konieczna była interwencja policji. Dopiero wtedy udało się opanować i uspokoić sytuację. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Mecz udało rozpocząć się zgodnie z planem. KF Tirani po raz kolejny przegrało z FK Partizani, tym razem 1:2.

Wynik spotkania otworzył w 28. minucie zawodnik gości William Cordeiro Melo, a po chwili na 2:0 podwyższył Theophilus Solomon. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 79. minucie Edon Hasani.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.