Ligue 1. Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia: efektowny triumf mistrza Francji

Lekko, łatwo i przyjemnie - tak wyglądała przeprawa Paris Saint-Germain z Olympique'm Marsylia w 11. kolejce Ligue 1. Mistrzowie Francji zwyciężyli 4:0 i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Tomasz Rosiński
Mauro Icardi Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Mauro Icardi
Paryżanie po porażce wicelidera - FC Nantes z AS Monaco Kamila Glika (0:1) chciało w niedzielę zwyciężyć, żeby jeszcze powiększyć swoją przewagę nad drugą drużyną w tabeli, co im się udało zrealizować.

Gospodarze od początku konfrontacji mocno ruszyli na rywala i już w 10. minucie otworzyli wynik spotkania. Wówczas z prawej strony pola karnego dośrodkował Angel Di Maria. Celnie główkował Mauro Icardi, ale ten strzał jeszcze obronił Steve Mandanda. Jednak wobec dobitki Argentyńczyka golkiper gości był już bezradny.

Podopieczni Thomasa Tuchela nie zamierzali zwalniać tempa i co chwila gościli pod polem karnym marsylczyków. Kolejne trafienie paryska drużyna zadała w 26. minucie, zaś jej autorem okazał się Icardi, który skompletował dublet. Argentyńskiemu napastnikowi w tej akcji asystował Marco Verratti.

Ochoty do gry nabrał również Kylian Mbappe Lottin, który pozazdrościł Mauro Icardiemu i jeszcze przed przerwą zdołał zdobyć dwie bramki. Obydwie po bardzo dobrych podaniach od Angela Di Marii.

Po zmianie stron PSG już nie forsowało tempa i tylko kontrolowało boiskowe wydarzenia. Natomiast rywale nie kwapili się do ataków, wobec czego Keylor Navas był bezrobotny. Ostatecznie wynik meczu już nie uległ zmianie i paryżanie sięgnęli po raz dziewiąty w tym sezonie Ligue 1 po komplet punktów.