Premier Liga: drużyna Krychowiaka i Rybusa znów straciła punkty, drużyna Sebastiana Szymańskiego uratowała remis

Lokomotiw (Krychowiak i Rybus) drugi raz z rzędu stracił punkty w Premier Lidze. Tym razem moskiewska ekipa tylko zremisowała z FK Ufa 1:1. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie Dinama (S. Szymański) z Achmatem Grozny (Michalak i D. Szymański).

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W sobotę Lokomotiw chciał się zrehabilitować za ostatnią klęskę ze Spartakiem Moskwa (0:3) i wrócić na zwycięską ścieżkę w rosyjskiej ekstraklasie, czego mu się jednak nie udało zrealizować.

Podopieczni Jurija Siemina od początku konfrontacji mieli przewagę optyczną, którą udokumentowali bramką dopiero w 60. minucie potyczki. Wówczas z rzutu rożnego dośrodkował Aleksiej Miranczuk, zaś piłkę do siatki uderzeniem z kilku metrów wpakował Eder.

Odpowiedź ze strony gospodarzy nadeszła 11 minut później, kiedy rzut karny podyktowany za faul Grzegorza Krychowiaka pewnie wykorzystał Lovro Bizjak. Jak się później okazało Słoweniec ustalił wynik tej batalii, w której oprócz Krychy wystąpił Maciej Rybus (polscy piłkarze występowali na boisku od startu do końca zawodów).

Również punktami podzieliły się drużyny Dinama Moskwa i Achmatu Grozny. Wynik meczu otworzył w 43. minucie Andres Ponce, zaś do remisu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry doprowadził Iwan Ordeć.

Sebastian Szymański i Konrad Michalak rozegrali całe spotkanie, a Damian Szymański spędził starcie na ławce rezerwowych.