The Championship: czyste konto Bartosza Białkowskiego, zwycięstwa drużyn Mateusza Klicha i Krystiana Bielika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich

W sobotnich meczach 17. kolejki The Championship zwycięstwa odniosły drużyny Mateusza Klicha, Bartosza Białkowskiego oraz Krystiana Bielika. Punkt zdobyło Huddersfield Town Kamila Grabary.

Ważne zwycięstwo w walce o awans do Premier League odniósł zespół Derby County. Drużyna Krystiana Bielika wygrała ze znajdującym się w barażowej strefie Preston North End 1:0. Gola na wagę wygranej w 33. minucie strzelił Martyn Waghorn. Polak rozegrał całe spotkanie.

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie pomiędzy Huddersfield Town i Birmingham City. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Grabara. Polak skapitulował w 78. minucie, kiedy to gola zdobył Lukas Jutkiewicz. Wcześniej bramkę dla miejscowych strzelił Fraizer Campbell.

Leeds United wygrał na wyjeździe z Luton Town 2:1. Pawie w 51. minucie objęły prowadzenie po golu Patrick Bamford. Po chwili wyrównał James Collins. Leeds United w końcówce przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę, a pomógł w tym Matthew Pearson, który w doliczonym czasie gry skierował piłkę do własnej bramki.

Czyste konto zachował Bartosz Białkowski. Jego Millwall FC wygrał na wyjeździe ze Swansea City 1:0. Gola dla gości w 65. minucie zdobył Jed Wallace.

Wyniki:

Derby County - Preston North End 1:0 (1:0)

Krystian Bielik (Derby County) zagrał cały mecz.

Huddersfield Town - Birmingham City 1:1 (0:0)

Kamil Grabara (Huddersfield Town) rozegrał całe spotkanie.

Luton Town - Leeds United 1:2 (0:0)

Mateusz Klich (Leeds United) rozegrał cały mecz. Mateusz Bogusz (Leeds United) poza kadrą meczową.

Swansea City - Millwall FC 0:1 (0:0)

Bartosz Białkowski (Millwall FC) rozegrał 90 minut.