Ligue 1. Wysokie wygrane PSG i Monaco. Gol Kamila Glika

AS Monaco 5:1 rozgromiło na własnym stadionie Lille. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie Kamil Glik. Wysokie zwycięstwo odniósł lider tabeli PSG. Mistrzowie Francji 4:1 ograli Amiens.

Michał Piegza
Kamil Glik Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Kamil Glik
Lider Ligue 1 PSG nie miał problemów z wysoką wygraną nad Amiens. Gospodarze prowadzenie objęli już w 10. minucie. Paryżanie wyprowadzili kontrę, którą pewnym uderzeniem w sytuacji sam na sam wykończył Kylian Mbappe.

Przed przerwą gospodarze mogli zdobyć kilka kolejnych goli. Świetnie między słupkami spisywał się jednak Regis Gurtner. Bramkarz po raz drugi skapitulował chwilę po zmianie stron. Mauro Icardi minął w polu karnym dwóch rywal i wyłożył piłkę Neymarowi. Brazylijczyk trafił do siatki.

Na 3:0 wynik podwyższył Mbappe, któremu asystował Angel Di Maria. Pięć minut później goście uratowali honor. Fousseni Diabate zagrał do Stivena Mendozy, który trafił do siatki.

Ostatnie słowo należało do paryżan. W 84. minucie do dogrania doszedł Icardi. Napastnik przyłożył nogę i piłka znalazła się w bramce.

Paris Saint-Germain - Amiens SC 4:1 (1:0)
1:0 - Mbappe 10'
2:0 - Neymar 46'
3:0 - Mbappe 65'
3:1 - Mendoza 70'
4:1 - Icardi 84'

PSG: Navas - Meunier, Silva (58' Kehrer), Diallo (22' Verratti), Bernat - Di Maria (86' Sarabia), Marquinhos, Paredes, Neymar - Icardi, Mbappe.

Amiens: Gurtner - Calabresi, Lefort, Dibassy, Aleesami - Gnahore (64' Blin), Zungu, Monconduit (82' Akolo) - Diabate (71' Cornette), Konate, Mendoza.

Żółta kartka: Gnahore (Amiens).

Wyżej, bo 5:1 swój mecz wygrało Monaco. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Polak w doliczonym czasie meczu trafił do bramki Lille ustalając wynik spotkania.

W spotkanie lepiej weszli wyżej notowani goście, którzy już w 13. minucie objęli prowadzenie. Na przerwę to jednak gospodarze schodzili zadowoleni. W 23. minucie Monaco doprowadziło do remisu, a siedem minut później trafiło na 2:1.

Kolejne dwa gole po zmianie stron dołożył Wissam Ben Yedder. W doliczonym czasie Glik wślizgiem z kilku metrów wpakował piłkę do siatki uczestnika fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

* * *
Montpellier HSC - Stade Brestois 29 4:0 (2:0)

2:2 - Maiga 90'

Stade Rennais - Girondins Bordeaux 1:0 (0:0)
1:0 - Niang 82'

RC Strasbourg Alsace - AS Saint-Etienne 2:1 (1:0)
1:0 - Ajorque 22'
2:0 - Thomasson 62'
2:1 - Boudebouz (k.) 72'

Stade Rennais - Olympique Lyon 1:1 (1:1)

3:0 - Lees Melou 40'

Olympique Marsylia - Nimes Olympique 3:1 (0:0) 1:0 - Alakouch (sam.) 46' 2:0 - Benedetto 65' 3:0 - Payet 81' 3:1 - Briancon 90'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)