Wieczysta zdeklasowała rywala! Grad bramek w Krakowie

Kolejny krok w kierunku awansu do 2. ligi uczynił lider IV grupy III ligi Wieczysta. Krakowianie pokonali na własnym stadionie przedostatni zespół w tabeli Sokół Sieniawa 8:0.

Michał Piegza
 Maciej Jankowski, Przemysław Kapek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Maciej Jankowski, Przemysław Kapek
Piłkarze Wieczystej odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo. Drużyna z Krakowa pewnym krokiem zmierza w kierunku 2. ligi.

W sobotę w meczu 29. kolejki rywalem lidera tabeli był przedostatni zespół IV grupy III ligi Sokół Sieniawa. Drużyna gości jest krok od spadku, ale ostatnie dwa spotkania ligowe wygrała.

W Krakowie przyjezdni czyste konto utrzymywali jedynie przez dwanaście minut. Strzelanie rozpoczął Karol Danielak, chwilę później trafił Maciej Jankowski. Po dwóch kwadransach gola dołożył Paweł Łysiak, a w 35. minucie po raz drugi w potyczce bramkę zdobył Jankowski. Chwilę przed przerwą na 5:0 trafił Łysiak.

Po zmianie stron na bramkę czekać musieliśmy do 59. minuty, kiedy w sytuacji sam na sam do siatki uderzył Michał Fidziukiewicz. W końcówce padły jeszcze dwa gole. Na siedem minut przed końcem piękną bramkę z rzutu wolnego strzelił Thibault Moulin, a wynik ustalił Michał Trąbka.

Drużyna Sławomira Peszki w tabeli ma nad Siarką Tarnobrzeg trzynaście punktów przewagi, ale wicelider w 29. serii swój mecz jeszcze rozegra. Jest taka szansa, że już w środę, po 30. kolejce Wieczysta będzie mogła świętować historyczny awans do 2. ligi.

Wieczysta Kraków - Sokół Sieniawa 8:0 (5:0)
1:0 - Danielak 12'
2:0 - Jankowski 14'
3:0 - Łysiak 30'
4:0 - Jankowski 35'
5:0 - Łysiak 44'
6:0 - Fidziukiewicz 59'
7:0 - Thibault Moulin 83'