Sparingi. Stomil Olsztyn zatrzymany. Odra Opole wcześnie znokautowała Polonię Bytom

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 ze Zniczem Pruszków. Aż sześć goli padło w sparingu Stali Mielec, a Odra Opole pokonała Polonię Bytom 1:0 dzięki wcześnie zdobytej bramce.

piłkarze Stali Mielec Newspix / Marcin Pirga / Na zdjęciu: piłkarze Stali Mielec
Stomil Olsztyn został zatrzymany po pięciu zwycięstwach z rzędu. Porażka 0:1 ze Zniczem Pruszków jest pierwszą klubu z Warmii poniesioną w lutym. Jedynego gola strzelił Martin Baran w końcówce podstawowego czasu. Już w pierwszej połowie drugoligowiec był bliżej objęcia prowadzenia, ponieważ jego zawodnik strzelił w poprzeczkę. Stomil powraca do Olsztyna z drugiego zgrupowania w Nieborowie i do końca okresu przygotowań będzie trenować na własnych obiektach.

Stal Mielec rozegrała swój drugi sparing w czasie obozu w Turcji z Awangardem Kursk. Drużyna z południowego-zachodu Rosji występuje na drugim szczeblu rozgrywek. Na boisku w Kadriye sporo się działo. Prowadził Awangard, później dzięki dubletowi Michała Żyry przewagę miała Stal, aż w 81. minucie rosyjska drużyna ustaliła wynik na 3:3. Zespół z Podkarpacia zremisował po raz pierwszy w okresie przygotowań.

Więcej goli padło w sobotę tylko w meczu Olimpii Grudziądz z Elaną Toruń. Biało-Zieloni wygrali 5:3, a Jose Embalo swoim hat-trickiem dał nadzieję, że może być następcą Omrana Haydarego, który przeniósł się zimą do Lechii Gdańsk.

Ani Mateusz Marzec, ani Kamil Biliński, ani dotychczasowi podopieczni Krzysztof Brede nie znaleźli sposobu na strzelenie gola Kołosowi Kowaliwka. Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 0:2 z młodym, ukraińskim klubem, który za nieco ponad tydzień wznowi walkę w rodzimej ekstraklasie. Podbeskidzie zostało pokonane po raz pierwszy w okresie przygotowań.

Odra Opole rozpoczęła sparing z Polonią Bytom od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie Krzysztof Janus dał jej prowadzenie i jak się okazało półtorej godziny później zwycięstwo 1:0. Po przerwie zagrał Witalij Fedotow, którego zakontraktowanie Odra ogłosiła w tym tygodniu, ale nie przyczynił się do zmiany wyniku. Opolanie pod wodzą Dietmara Brehmera wygrali cztery sparingi i zostali tylko raz pokonani.

GKS Tychy zremisował 1:1 z KKS-em 1925 Kalisz, a gola dla zespołu z Górnego Śląska strzelił w 39. minucie Łukasz Grzeszczyk, czyli najlepszy pierwszoligowiec w klasyfikacji kanadyjskiej. Grzeszczyk zagrał również w drugiej połowie, ale kandydat do awansu na szczebel centralny odparł pozostałe ataki tyszan.

Gryf Wejherowo - Radunia Stężyca 2:1

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn zdobędzie więcej punktów w rundzie wiosennej niż jesiennej?