Bundesliga. Borussia M'gladbach nadal w grze o tytuł. Pogrom w Duesseldorfie

W spotkaniu 22. kolejki Bundesligi Borussia M'gladbach wygrała na wyjeździe z Fortuną Duesseldorf 4:1. Tym samym goście nadal są w grze o mistrzostwo kraju. W Fortunie z powodu kontuzji nie zagrał Dawid Kownacki.

Łukasz Witczyk
Lars Stindl cieszy się z bramki PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Lars Stindl cieszy się z bramki
Zdecydowanym faworytem tego spotkania była Borussia M'gladbach i z tego zadania drużyna Źrebaków wywiązała się w stu procentach. Goście w 22. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Jonasa Hoffmana. Co prawda Fortuna Duesseldorf szybko doprowadziła do remisu po golu Erika Thommy'ego, ale to wszystko, na co tego dnia było stać miejscowych.

Do przerwy było 1:1 i ten wynik mógł zadowalać graczy Fortuny. Jednak po zmianie stron dominowała już Borussia M'gladbach. Dwa gole zdobył Lars Stinld. Najpierw piłkę wyłożył mu Marcus Thuram, a Stindlowi pozostało tylko skierować piłkę do pustej bramki. Następnie wykorzystał on dogranie Denisa Zakarii i pokonał bramkarza.

Pokaz siły Borussii M'gladbach zakończył Florian Neuhaus. Goście wygrali 4:1 i mają trzy punkty mniej niż liderujący RB Lipsk.

Fortuna Duesseldorf - Borussia M'gladbach 1:4 (1:1) 0:1 - Jonas Hofmann 22' 1:1 - Erik Thommy 29' 1:2 - Lars Stindl 51' 1:3 - Lars Stindl 77' 1:4 - Florian Neuhaus 82'

Ligue 1. Amiens - PSG. Paryżanie od 0:3 do 4:3. Meczu jednak nie wygrali!

Czy Borussia M'gladbach zdobędzie mistrzostwo Niemiec?