Premier League. Wolverhampton - Arsenal: Kanonierzy przerwali świetną serię Wilków

To był wyraźny znak, że Arsenal chce zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Drużyna trenera Mikela Artety pokonała na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 2:0 w 33. kolejce Premier League.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze Arsenalu FC PAP/EPA / Mike Egerton/NMC/Pool / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Choć powirusowa rzeczywistość początkowo dla ekipy z północnego Londynu była brutalna, bo rozpoczęła ona ligę od porażek z Manchesterem City oraz Brighton, z czasem zaczęła ona wychodzić na prostą. Od dwóch ligowych meczów Arsenal nie stracił bramki. Problem jednak w tym, że teraz jechał do Wilków z Wolverhampton, które po raz ostatni w Premier League przegrały w styczniu z Liverpoolem.

Drużyna trenera Nuno Espirito Santo mogła nawet uchodzić za faworyta tego spotkania, bo nie dość, że plasowała się wyżej w tabeli od The Gunners, to jeszcze do gry gotowi byli niemal wszyscy piłkarze. A w drużynie z Londynu brakowało choćby Bernda Leno, Caluma Chambersa, Gabriele Martinellego czy Mesuta Oezila.

Dość zaciętą pierwszą połowę zwieńczył gol Bukayo Saki. 18-letni Anglik zdobył tym samym pierwszego gola w barwach Arsenalu. Pięknym strzałem z półwoleja wykończył akcję rozpoczętą na lewej stronie przez Kierana Tierneya.

Niemal w takim samym momencie drugiej połowy Alexandre Lacazette wykorzystał moment, w którym Joe Willock wyłożył mu piłkę po ziemi w pole karne i podwyższył na 2:0. Dzięki tej wygranej piłkarze Arsenalu wspięli się na siódme miejsce w tabeli Premier League i wciąż są w grze o europejskie puchary.

Do końca sezonu w Anglii pozostało pięć kolejek. W następnej, już w środę Wolverhampton zagra na wyjeździe z Sheffield United. Arsenal z kolei czeka już we wtorek starcie z Leicester City.

Wolverhampton Wanderers - Arsenal FC 0:2 (0:1)
0:1 - Bukayo Saka 43'
0:2 - Alexandre Lacazette 86'

Żółte kartki: Saiss, Coady (Wolverhampton) - Luiz, Maitland-Niles, Torreira, Xhaka (Arsenal)