Premier League: ważna wygrana Leicester City. Dramat Aston Villi

Trwa 36. kolejka Premier League. W czwartek ważne zwycięstwo odniósł walczący o Ligę Mistrzów zespół Leicester. Coraz mniejsze nadzieje na utrzymanie w Premier League ma Aston Villa.

Michał Piegza
piłkarze Leicester City PAP/EPA / Cath Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Leicester City
Piłkarze Leicester wciąż w grze o Ligę Mistrzów i najniższe miejsce na ligowym podium. W czwartek Lisy pokonały na własnym stadionie Sheffield United 2:0.

Gole dla gospodarzy zdobywali Ayoze Perez i na jedenaście minut przed końcem Demarai Gray. Dzięki trzem punktom gracze Leicester wciąż do 3. w Premier League Chelsea tracą punkt.

W fatalnej sytuacji znajduje się Aston Villa, która tylko zremisowała na wyjeździe z Evertonem. Goście prowadzenie objęli w 72. minucie, ale nie zdołali go dowieźć do końca spotkania. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 87. minucie.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Aston Villa do bezpiecznej strefy traci trzy punkty. Należy jednak pamiętać, że 17. Watford i 16. West Ham United jeszcze w 36. serii nie grały.

Leicester City - Sheffield United 2:0 (1:0)
1:0 - Ayoze Perez 29'
2:0 - Demarai Gray 79'

Everton - Aston Villa 1:1 (0:0)
0:1 - Ezri Konsa 72'
1:1 - Theo Walcott 87'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Aston Villa utrzyma się w Premier League?