Premier League. Sheffield United - Leeds United: Derby dla gości! Cały mecz Mateusza Klicha

Do 88. minuty trzeba było czekać na gola w derbach. Sheffield United przegrał na własnym stadionie z Leeds United 0:1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Mateusz Klich.

Michał Piegza
Mateusz Klich (z lewej) oraz Oliver Norwood PAP/EPA / Molly Darlington / Na zdjęciu: Mateusz Klich (z lewej) oraz Oliver Norwood
Beniaminek Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie dobrze wszedł w sezon. Niedzielny rywal Sheffield United wręcz przeciwnie. Dwie porażki w dwóch spotkaniach to szok dla zespołu, który w poprzednim sezonie poczynał sobie w Premier League bardzo przyzwoicie.

W mecz lepiej weszli goście. Na początku kilka razy było groźnie pod bramką Sheffield United. W 4. minucie strzał Luka Aylinga odbił Aaron Ramsdale.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał. Żaden z zespołów nie zamierzał się bronić przed rywalem. Gospodarze powinni prowadzić od 29. minuty. Wówczas piłka trafiła pod nogi Johna Lundstrama, który uderzył z ok. 11 metrów. Ilan Meslier popisał się kapitalną paradą. W odpowiedzi Patrick Bamford uderzył głową tuż ponad poprzeczką.

W 38. minucie goście wykreowali sobie kolejną okazję. Z okolic linii pola karnego zewnętrzną częścią stopy uderzył Stuart Dallas, Aaron Ramsdale wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później pokazali się gospodarze. Meslier instynktownie odbił strzał z pola karnego George'a Baldocka.

Po zmianie stron wciąż aktywniejszy w ofensywie był zespół Leeds. Kilka razy pokazał się Mateusz Klich. Polak nie zrażał się faktem, że ostro był atakowany przez rywali. W 56. minucie z okolic pola bramkowego uderzał Bamford, dobrze interweniował Ramsdale. Po godzinie gry błąd popełniła defensywa Sheffield. Piłkę przejął Dallas, minął już bramkarza, ale piłkę sprzed linii wybił Chris Basham.

W końcówce żadna z drużyn nie chciała podejmować zbyt dużego ryzyka. Stąd też okazji bramkowych było niewiele. Wydawało się, że gole w meczu nie padną. Tak się jednak nie stało. W 88. minucie goście zadali jedyny cios. Klich rozpoczął akcję, piłka została rozegrana na lewo do Jacka Harrisona, który dośrodkował na głowę Bamforda. Futbolówka odbiła się jeszcze od ziemi i znalazła się w bramce.

Miejscowych nie było stać na skuteczną odpowiedź. Leeds w tabeli po trzech meczach ma już 6 punktów.

Sheffield United - Leeds United 0:1 (0:0)
0:1 - Parick Bamford 88'

Sheffield United: Aaron Ramsdale - Chris Basham, Ethan Ampadu, Callum Robinson - George Baldock, John Lundstram (64' Oliver Norwood), Sander Berge, Ben Osborn, Enda Stevens - Oliver Burke (64' Billy Sharp), David McGoldrick (74' Oliver McBurnie).

Leeds United: Ilan Meslier - Luke Ayling, Robin Koch, Liam Cooper, Stuart Dallas - Kalvin Phillips - Helder Costa (66' Ian Poveda-Ocampo), Tyler Roberts (46' Rodrigo Moreno, 90+1' Egzijan Alioski), Mateusz Klich, Jack Harrison - Patrick Bamford.

Żółte kartki: Lundstram, Baldock (Sheffield) oraz Phillips (Leeds).

Sędzia: Paul Tierney.