II liga: Wigry Suwałki nowym liderem. GKS Katowice odwrócił wynik

Kamil Adamek poprowadził Wigry Suwałki do wygranej 3:0 z KKS-em 1925 Kalisz. To zwycięstwo dało drużynie prowadzenie w drugoligowej tabeli. Na wyjazdach triumfowali również Stal Rzeszów oraz GKS Katowice.

piłkarze Wigry Suwałki WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wigry Suwałki
Wigry Suwałki strzeliły w tym sezonie 12 goli, a autorem ośmiu z nich był Kamil Adamek. W Kaliszu popisał się hat-trickiem i nie ma równego sobie zawodnika w klasyfikacji strzelców ligi. Spadkowicz z zaplecza PKO Ekstraklasy odniósł zwycięstwo 3:0 w meczu z beniaminkiem, co w połączeniu z porażką 0:1 Chojniczanki ze Skrą Częstochowa, pozwoliło awansować na pozycję lidera.

Na drugim miejscu w tabeli znalazła się Stal Rzeszów, która zdemolowała 5:0 Błękitnych Stargard. Od początku meczu prezentowała się lepiej od przeciwnika. W pierwszej połowie miała jeszcze problem ze skutecznością, więc jej wyższość potwierdził tylko jednym golem Krystian Pieczara. W drugiej części worek z bramkami rozwiązał się i piłka raz po raz lądowała w siatce Dominika Sasiaka.

GKS Katowice, podobnie jak Stal Rzeszów, wszedł na odpowiednie obroty dopiero po powrocie z szatni na boisko. Piłkarze z Bukowej przegrywali po 45 minutach z Olimpią Grudziądz, ale rozmowa z trenerem Rafałem Górakiem pomogła im znaleźć skuteczny plan na zaatakowanie. GKS odwrócił rezultat na 3:1 głównie dzięki uderzeniom Marcina Urynowicza.

Coraz lepiej wiedzie się Pogoni Siedlce, która zwyciężyła 4:2 z Lechem II Poznań. Przed przerwą pokonywał Krzysztofa Bąkowskiego tylko Bartosz Brodziński uderzeniami z rzutów karnych, ale już w drugiej połowie gospodarze pokazali, że potrafią przymierzyć również z ruchomej piłki. Rezerwiści odpowiadali, walczyli, ale z kolejnego wyjazdu wrócą bez punktów.

Śląsk Wrocław zapunktował po raz pierwszy na własnym terenie po historycznym awansie na szczebel centralny. W konfrontacji z innym beniaminkiem Motorem Lublin dał się zaskoczyć już po ośmiu minutach strzałem zza pola karnego Tomasza Swędrowskiego. Nie popisał się w tej sytuacji bramkarz Miłosz Tysiak. Wyrównał Fabian Piasecki tuż przed przerwą. Król strzelców zaplecza PKO Ekstraklasy również trafił z dystansu w mało spodziewanym momencie.

6. kolejka II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Wigry Suwałki 0:3 (0:2)
0:1 - Kamil Adamek 29'
0:2 - Kamil Adamek 44'
0:3 - Kamil Adamek 63'

Skra Częstochowa - Chojniczanka 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Nocoń 88'

Błękitni Stargard - Stal Rzeszów 0:5 (0:1)
0:1 - Krystian Pieczara 25'
0:2 - Wiktor Kłos 58'
0:3 - Damian Michalik 61'
0:4 - Błażej Szczepanek 76'
0:5 - Grzegorz Goncerz 90'

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:3 (1:0)
1:0 - Mikołaj Gabor 2'
1:1 - Marcin Urynowicz (k.) 61'
1:2 - Marcin Urynowicz 63'
1:3 - Adrian Błąd 82'

Pogoń Siedlce - Lech II Poznań 4:2 (2:1)
1:0 - Bartosz Brodziński (k.) 18'
1:1 - Eryk Kryg (k.) 26'
2:1 - Bartosz Brodziński (k.) 32'
3:1 - Piotr Marciniec 67'
3:2 - Hubert Sobol 69'
4:2 - Oskar Repka 89'

Śląsk II Wrocław - Motor Lublin 1:1 (1:1)
0:1 - Tomasz Swędrowski 8'
1:1 - Fabian Piasecki 44'

Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów 2:2 (2:2) 0:1 - Filip Dymerski 31' 1:1 - Grzegorz Marszalik 33' 2:1 - Jan Klimek 44' 2:2 - Piotr Giel 45'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Czytaj także: Stomil Olsztyn wzmocnił obronę. Damian Byrtek dołączył do zespołu Czytaj także: Radomiak wzmocnił atak. Karol Angielski nowym napastnikiem w zespole ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. 31 zakażonych w jednym klubie. "Powroty mogą być trudne"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wigry Suwałki powrócą po jednym sezonie do Fortuna I ligi?