Premier Liga. Dinamo Moskwa - FK Krasnodar: zwycięstwo zespołu Sebastiana Szymańskiego, Polak miał udział przy golu

W spotkaniu 10. kolejki rosyjskiej Premier Ligi Dinamo Moskwa pokonało przed własną publicznością FK Krasnodar 2:0, a swój udział przy pierwszej bramce dla gospodarzy miał reprezentant Polski Sebastian Szymański.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański Getty Images / Mike Kireev / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Dinamo nie było faworytem starcia z ekipą z Krasnodaru, która niedawno awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jednak drużyna z Moskwy zamierzała postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry, co jej się udało zrealizować.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 37. minucie. Wówczas sprzed pola karnego celnie uderzył Szymański, a piłkę przed siebie odbił Matwej Safonow. Natomiast szybko z dobitką pospieszył Wiaczesław Grulew.

Drugi cios moskiewski zespół zadał w 57. minucie, kiedy to do siatki trafił Daniił Lesowoj. Asystę w tej akcji zaliczył Iwan Ordeć.

Sebastian Szymański występował na boisku do 91. minuty, zaś starcie zakończył z żółtą kartką na koncie.