The Championship: remis drużyny Przemysława Płachety, pewne zwycięstwo ekipy Michała Helika

W meczu 8. kolejki The Championship zespół Norwich City, którego zawodnikiem jest Przemysław Płacheta, zremisował na wyjeździe z Brentford FC 1:1. Natomiast Barnsley FC Michała Helika ograł u siebie Queens Park Rangers (3:0).

Tomasz Rosiński
Przemysław Płacheta Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Piłkarze Norwich chcieli we wtorkowy wieczór przedłużyć swoją zwycięską serię na zapleczu angielskiej ekstraklasy do czterech wygranych z rzędu, ale te plany pokrzyżowali im zawodnicy Brentfordu.

Pszczoły wyszły na prowadzenie w 27. minucie, kiedy to bramkę po zagraniu od Bryan'a Mbeumo zdobył Ivan Toney. Remis przyjezdnym w 87. minucie uratował Kenny McLean, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Emiliano Buendia. Od 46. minuty w barwach gości występował polski pomocnik Płacheta.

Zespół innego Polaka - Helika (rozegrał całą konfrontację na środku obrony), czyli Barnsley, nie dał szans QPR, triumfując 3:0. Gole dla miejscowego klubu strzelili: Cauley Woodrow i Conor Chaplin, zaś piłkę do własnej bramki posłał Yoann Barbet.