Bayern Monachium nowym liderem Bundesligi. Pierwsza porażka RB Lipsk

RB Lipsk doznał pierwszej porażki w tym sezonie Bundesligi. Zespół spod znaku czerwonego byka przegrał na wyjeździe z Borussią M'gladbach 0:1 i stracił pozycję lidera.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk Getty Images / Sascha Steinbach / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Po triumfach Bayernu Monachium i Borussii Dortmund, ekipa RB Lipsk musiała wygrać, by utrzymać pozycję lidera Bundesligi. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż Borussia M'gladbach nie ukrywa swoich wysokich aspiracji, które sięgają co najmniej wywalczenia miejsca w czwórce, co gwarantuje grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Obie drużyny zresztą rywalizują w tych rozgrywkach w tym sezonie.

Po ostatnich spotkaniach LM zarówno Borussia, jak i RB mogą odczuwać niedosyt. Pierwszy z zespołów zremisował 2:2 z Realem Madryt, choć do 87. minuty prowadził 2:0. Z kolei klub z Lipska przegrał z Manchesterem United aż 0:5. Bezpośrednie starcie tych drużyn zwiastowało duże emocje.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola, ale brakowało skuteczności. Po zmianie stron to Borussia zadała decydujący cios. W 60. minucie Hannes Wolf dostał podanie od Patricka Herrmanna i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza.

Była to pierwsza porażka czerwonych byków z Lipska w tym sezonie Bundesligi. Przez to RB stracił pozycję lidera. Tym jest Bayern Monachium, który wyprzedza Borussię Dortmund dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Borussia M'gladbach - RB Lipsk 1:0 (0:0)
1:0 - Hannes Wolf 60'

Majdan opuścił szpital. "Zapalenie płuc to bardzo poważna choroba"