Węgrzy awansowali na Euro. Specjalne gratulacje od Mateusza Morawieckiego

Węgrzy w barażowym meczu pokonali Islandię (2:1) i po raz drugi z rzędu zagrają w mistrzostwach Europy. - Gratulacje dla naszych przyjaciół - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Jakub Artych
Mateusz Morawiecki na boisku w Tychach WP SportoweFakty / Łukasz Witczyk / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki na boisku w Tychach
To był niezwykły wieczór dla reprezentacji Węgier, która po prawdziwym dreszczowcu pokonała w Budapeszcie Islandię. Goście mieli awans na Euro do 88. minuty. Potem gospodarze zdobyli jednak dwa gole w cztery minuty, co pozwoliło im wygrać mecz i zapewnić sobie wejście do fazy grupowej turnieju (więcej TUTAJ).

Dla Węgrów to drugie mistrzostwa Europy z rzędu, na których wystąpią. Cztery lata temu zaprezentowali się ze świetnej strony, awansując do 1/8 turnieju we Francji.

Teraz czeka ich zdecydowanie trudniejsze zadanie, gdyż trafili do grupy "śmierci", z Francją, Portugalią i Niemcami.

Wielki sukces Węgrów docenił premier Polski, Mateusz Morawiecki, który na Twitterze złożył gratulacje. "Brawo Węgrzy! Wielki duch walki do samego końca, dwie bramki w ostatnich minutach i awans na Euro 2021! Gratulacje dla naszych przyjaciół - i do zobaczenia za kilka miesięcy w walce o Mistrzostwo Europy!" - czytamy.

Kilka chwil później premier pogratulował także Słowacji, która także awansowała na Euro 2021. Nasz sąsiad po dogrywce pokonał Irlandię Północną i będzie pierwszym rywalem podopiecznych Jerzego Brzęczka na mistrzostwach Europy.

Pierwotnie Euro miało odbyć się w tym roku, jednak zostało przeniesione na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa. Mistrzostwa rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą 11 lipca.