II liga: Górnik Polkowice wrócił do zwyciężania. Wigry Suwałki gubią punkty

Górnik Polkowice pokonał 2:1 KKS 1925 Kalisz. Lider powiększył przewagę między innymi nad Wigrami Suwałki, które zremisowały 1:1 z Lechem II Poznań. Olimpia Elbląg opuściła strefę spadkową dzięki zwycięstwu 4:2 z Błękitnymi Stargard.

Ernest Terpiłowski (z prawej Newspix / KRYSTYNA PACZKOWSKA / Na zdjęciu: Ernest Terpiłowski (z prawej
Górnik Polkowice wrócił do zwyciężania po remisie ze Śląskiem II Wrocław. Lider ponownie grał z beniaminkiem, ale akurat KKS 1925 Kalisz gościł na własnym stadionie. Po pierwszej połowie było 1:1, a oba gole padły po wrzutkach ze stałych fragmentów gry. Mateusz Majewski wykorzystał dogranie z rzutu wolnego, a Mariusz Szuszkiewicz z rzutu rożnego.

Górnik ruszył z animuszem do ataku po przerwie i objął prowadzenie. Ernest Terpiłowski strzelił na 2:1 w sytuacji sam na sam z Maciejem Krakowiakiem po podaniu prostopadłym Mariusza Szuszkiewicza. Ważnym graczem zespołu z Polkowic był również Jakub Szymański, który w 71. minucie obronił strzał z rzutu karnego Mateusza Żytki. Kapitan gości strzelił zbyt delikatnie oraz przewidywanie i zmarnował dużą szansę na wyrównanie. Równie dogodnej możliwości dogonienia Górnika już nie było.

Inny kandydat do awansu Wigry Suwałki zgubił punkty na terenie Lecha II Poznań. Sytuację bardzo skomplikował Adrian Karankiewicz, który po pięciu minutach zszedł z boiska z powodu dwóch żółtych kartek. Po golu Ołeksandra Jacenki sytuacja Wigier była bardzo zła. Po przerwie podopieczni Dawida Szulczka zdołali wyrównać na 1:1, a i siły liczebne zbilansowały się po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Huberta Sobola.

Olimpia Elbląg wyszła na boisko z mocnym postanowieniem opuszczenia strefy spadkowej i raz po raz atakowała Błękitnych Stargard. Na pierwszego gola Janusza Surdykowskiego była jeszcze odpowiedź gości, ale przed przerwą źle broniący podopieczni Tomasza Grzegorczyka stracili jeszcze dwie bramki po strzałach Oresta Tkaczuka i Marcina Bawolika. W drugiej połowie dystans między drużynami nie zmienił się i na koniec kanonady było 4:2 dla Olimpii.

Hutnik Kraków wykorzystał atut własnego boiska i pokonał 3:1 Bytovię Bytów. Wynik otworzył oraz zamknął Patryk Kieliś, a do jego dubletu jednego gola dołożył jednego gola Dawid Linca. Po komplet punktów sięgnął również inny beniaminek Śląsk II Wrocław, który rozstrzygnął pojedynek z Pogonią Siedlce w doliczonym czasie. Sebastian Bergier nie pomylił się z rzutu karnego i trafił na 2:1.

15. kolejka II ligi:

Górnik Polkowice - KKS 1925 Kalisz 2:1 (1:1)
0:1 - Mateusz Majewski 10'
1:1 - Mariusz Szuszkiewicz 39
2:1 - Ernest Terpiłowski 50'

Lech II Poznań - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
1:0 - Ołeksandr Jacenko 33'
1:1 - Adrian Piekarski 50'

Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard 4:2 (3:1)
1:0 - Janusz Surdykowski 7'
1:1 - Mateusz Bochnak (k.) 29'
2:1 - Orest Tkaczuk 32'
3:1 - Marcin Bawolik 39'
3:2 - Michał Cywiński 75'
4:2 - Janusz Surdykowski 76'

Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław 1:2 (0:1)

3:0 - Tomasz Gajda 70'

Olimpia Grudziądz - Garbarnia Kraków 1:2 (1:0) 1:0 - Jose Embalo (k.) 21' 1:1 - Grzegorz Marszalik 58' 1:2 - Bruno Wacławek 84'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice będzie liderem II ligi po rundzie jesiennej?