Premier Liga: Lokomotiw Moskwa rozprawił się z Rubinem Kazań, całe spotkanie Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa

Lokomotiw Moskwa z ósmym zwycięstwem w obecnym sezonie rosyjskiej Premier Ligi. Zespół, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus (Polacy grali od początku do końca zawodów), pokonał u siebie Rubin Kazań 3:1.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak (na pierwszym planie) i piłkarze Lokomotiwu Moskwa (na drugim planie) Getty Images / Mikhail Japaridze / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (na pierwszym planie) i piłkarze Lokomotiwu Moskwa (na drugim planie)
Lokomotiw Moskwa chciał w sobotę przerwać serię trzech kolejnych spotkań bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach, co mu się udało zrealizować. Chociaż to gospodarze jako pierwsi stracili bramkę i to już w 3. minucie starcia, kiedy do siatki z dystansu trafił Koreańczyk In-Beom Hwang.

Odpowiedź ze strony moskiewskiej drużyny nadeszła w 17. minucie. Wówczas fatalny błąd przy wyjściu do dośrodkowania popełnił bramkarz gości, Nikita Miedwiediew, który wypuścił piłkę z rąk, co skrzętnie wykorzystał Władisław Ignatjew.

Podopiecznym Marko Nikolicia grało się łatwiej od 47. minuty. Wtedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Iwan Ignatjew.

Ekipa z Moskwy mając przewagę jednego piłkarza była w stanie strzelić dwa gole i triumfować. Najpierw rzut karny wykorzystał Anton Miranczuk, zaś w końcówce dublet skompletował Ignatjew.

Premier Liga, 17. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - Rubin Kazań 3:1 (1:1)
0:1 - In-Beom Hwang 3'
1:1 - Władisław Ignatjew 17'
2:1 - Anton Miranczuk 69' (k.)
3:1 - Władisław Ignatjew 86'

Czerwona kartka: Iwan Ignatjew (Rubin Kazań) w 47. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.