II liga: Górnik Polkowice podsumował rundę zwycięstwem. Szalony pościg w Lublinie

Górnik Polkowice zakończył rundę jesienną jak na lidera przystało i zwyciężył 2:0 z Bytovią Bytów. Nie zawiodła również Chojniczanka, a Pogoń Siedlce popisała się spektakularnym pościgiem w meczu z Motorem Lublin.

Jakub Szymański Newspix / KRYSTYNA PACZKOWSKA / Na zdjęciu: Jakub Szymański
Górnik Polkowice zdążył rozegrać w rundzie jesiennej 16 meczów, a jego bilans robi bardzo dobre wrażenie. Drużyna prowadzona przez Janusza Niedźwiedzia odniosła 12 zwycięstw, a w pozostałych meczach dwa razy zremisowała i poniosła dwie porażki. W starciu z Bytovią Bytów lider zaatakował od początku i zanim minęła minuta, oddał strzał w słupek. W 18. minucie prowadzenie 1:0 dla Górnika zdobył Eryk Sobków z rzutu karnego. Przyjezdni stwarzali lepsze sytuacje podbramkowe przez całe spotkanie i w 90. minucie Dominik Radziemski podsumował je uderzeniem na 2:0. Niewiele wcześniej wszedł on na boisko z ławki rezerwowych.

Chojniczanka jest trzecia w tabeli, blisko miejsc premiowanych awansem. Drużyna Adama Noconia przez całą rundę punktowała regularnie na własnym stadionie. Ostatnim gościem w twierdzy Chojnice był Lech II Poznań, który został pokonany 0:3. W końcówce pierwszej połowy gospodarze wypracowali dwubramkowe prowadzenie strzałami Roberta Ziętarskiego oraz Tomasza Mikołajczaka. Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Kamil Orlik przypieczętował wyższość Chojniczanki trzecim golem. Porażka skazała Lecha na pozostanie minimum do lutego w strefie spadkowej.

Poza Chojniczanką na własnym stadionie zwyciężali w sobotę Garbarnia Kraków, Śląsk II Wrocław i Sokół Ostróda. Wszystkie te zespoły strzelały nie mniej, nie więcej, a dokładnie trzy gole.

Z atutu własnego boiska powinien skorzystać również Motor Lublin. Beniaminek gościł Pogoń Siedlce i w pierwszej połowie zdominował wydarzenia. Po przerwie gra była bardziej wyrównana, ale nadal zdobywał bramki Motor. W 64. minucie Daniel Świderski uderzył na 3:0. Trudno było w tym momencie spodziewać się zwrotu akcji. Pogoń postanowiła jednak jeszcze raz zaatakować i choć jednego z goli strzeliła po błędzie sędziego, to i tak doprowadzenie do remisu 3:3 w ciągu siedmiu minut było spektakularnym wyczynem. Szalonego meczu nie udało się później rozstrzygnąć żadnej ze stron.

18. kolejka II ligi:

Bytovia Bytów - Górnik Polkowice 0:2 (0:1)

3:3 - Miłosz Przybecki 77'

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)
0:1 - Jose Embalo (k.) 80'
1:1 - Kacper Wełniak 87'

Garbarnia Kraków - Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
1:0 - Jakub Bąk (k.) 33'
2:0 - Szymon Pająk 75'
3:0 - Daniel Morys 90'

Śląsk II Wrocław - Olimpia Elbląg 3:1 (1:0)
1:0 - Piotr Samiec-Talar 31'
2:0 - Adrian Łyszczarz 60'
2:1 - Orest Tkaczuk 71'
3:1 - Piotr Samiec-Talar (k.) 77'

Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 3:0 (2:0) 1:0 - Daniel Łuczak 12' 2:0 - Paweł Brzuzy 45' 3:0 - Dawid Wolny 74'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?