Puchar Ligi Angielskiej: Tottenham Hotspur gra dalej. Jose Mourinho osiągnął cel niskim nakładem sił

Stoke City poległo 1:3 z Tottenhamem Hotspur w starciu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej. "Spurs" dołączyli do Manchesteru City i Brentford FC.

Rafał Szymański
piłkarze Tottenhamu Hotspur PAP/EPA / TIM KEETON / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Niekwestionowanym faworytem środowego ćwierćfinału był Tottenham Hotspur. Jose Mourinho zdecydował się postawić na swoich podstawowych zawodników.

Piłkarze "Spurs" dyktowali tempo meczu od pierwszego gwizdka sędziego Darrena Englanda. W pierwszej fazie spotkania Andy Lonergan popisał się kilkoma udanymi interwencjami.
W 21. minucie Harry Winks z głębi pola dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do Garetha Bale'a, który jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Drużyna z Londynu od momentu zdobycia bramki spuściła z tonu. Wyglądało na to, że zawodnicy Tottenhamu chcieli osiągnąć zamierzony cel niewielkim nakładem sił.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej części gry Jacob Brown dograł do Jordana Thompsona. Pomocnik Stoke silnym uderzeniem nie pozostawił złudzeń Hugo Llorisowi. Był to dopiero pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu.

W 81. minucie rezultat podwyższył Ben Davies. Obrońca wykorzystał błąd defensywy rywali, przechwycił piłkę i celnie uderzył zza pola karnego.

Wynik meczu na 9 minut przed końcem regulaminowego czasu ustalił Harry Kane. Snajper otrzymał podanie od Moussy Sissoko i strzelił pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Lonergana.

W ten sposób Tottenham dołączył do grona półfinalistów Pucharu Ligi Angielskiej. Wcześniej awans świętowali piłkarze Manchesteru City oraz Brentford FC. Stawkę uzupełni zwycięzca spotkania, w którym Everton zmierzy się z Manchesterem United. Losowanie par półfinałowych odbędzie się po ostatnim gwizdku tego meczu.

Stoke City - Tottenham Hotspur 1:3 (0:1)
0:1 - Gareth Bale 22'
1:1 - Jordan Thompson 53'
1:2 - Ben Davies 71'
1:3 - Harry Kane 81'