Bundesliga. Dwie minuty wstrząsnęły TSG 1899 Hoffenheim. Filip Kostić bohaterem Eintrachtu Frankfurt

Eintracht Frankfurt kontynuuje dobrą grę. Tym razem zespół ten wygrał na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 3:1, a bohaterem spotkania był Filip Kostić, który zdobył bramkę i miał dwie asysty.

Łukasz Witczyk
FIlip Kostić (z lewej) i Andre Silva Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: FIlip Kostić (z lewej) i Andre Silva
Eintracht Frankfurt dołączył do walki o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po dwudziestej kolejce zespół ten awansował na czwarte miejsce w tabeli. To dzięki wygranej nad TSG 1899 Hoffenheim. Dodajmy, że w tym sezonie Eintracht przegrał tylko dwa spotkania i pod tym względem - obok Bayernu Monachium i VfL Wolfsburg - jest najlepszy w Bundeslidze.

Goście już w 15. minucie objęli prowadzenie. Akcję Eintrachtu rozpoczął Amin Younes, który dograł do Filipa Kosticia, a ten ruszył z piłką i swoją szarżę zakończył skutecznym strzałem po długim słupku. Do przerwy było 1:0 dla przyjezdnych.

Tuż po zmianie stron Wieśniacy zadali jedyny cios. Ihlas Bebou ograł dwóch obrońców i nie dał szans bramkarzowi na interwencję. Później strzelali już tylko goście. Wystarczyły dwie minuty, by wybić z głów miejscowych marzenia o wygranej. Przy obu trafieniach asystował Kostić, a jego podania wykorzystywali Evan N'Dicka i Andre Silva.

TSG 1899 Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:3 (0:1)
0:1 - Filip Kostić 15'
1:1 - Ihlas Bebou 47'
1:2 - Evan N'Dicka 62'
1:3 - Andre Silva 64'

Robert Lewandowski przed wielką szansą. Mówi o "jednym z największych osiągnięć w historii piłki"