Grecja. Wysokie zwycięstwo PAOK-u Saloniki. Karol Świderski zaznaczył swoją obecność

W niedzielę PAKO Saloniki wygrał 4:0 z zespołem Lamia FC. Cegiełkę do triumfu swojej drużyny dołożył Karol Świderski, który walczy o powołanie do kadry.

Rafał Szymański
Karol Świderski Getty Images / Fermin Rodriguez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Karol Świderski
Zgodnie z przewidywaniami gospodarze dyktowali tempo gry od pierwszego gwizdka sędziego. Pierwszego gola w 18. minucie strzelił Baba Rahman.

Na początku drugiej połowy na listę strzelców wpisali się również Christos Tziolis oraz Amr Warda, którzy tym samym podwyższyli prowadzenie PAOK-u. W 62. minucie na murawie pojawił się Karol Świderski. Polski napastnik zastąpił Michaela Krmencika.

Zaledwie po czterech minutach Świderski zapisał na swoim koncie asystę. 24-latek wystawił piłkę, a Andrija Zivković silnym strzałem z dystansu ustalił końcowy rezultat tego spotkania.

PAOK utrzymał się na pozycji wicelidera Super League. Świderski w bieżącym sezonie ligowym zdążył zagrać już w 21 spotkaniach, jego dotychczasowy dorobek to 9 bramek i 5 asyst. W pozostałych rozgrywkach zanotował łącznie 10 występów. Snajper ma czystą kartę u nowego selekcjonera, Paulo Sousy, i zamierza powalczyć o wyjazd na nadchodzące mistrzostwa Europy.

PAOK Saloniki - Lamia FC 4:0 (1:0)
1:0 - Baba Rahman 18'
2:0 - Christos Tziolis 48'
3:0 - Amr Warda 52'
4:0 - Andrija Zivković 66'