Co za gol Krychowiaka! Można oglądać bez końca [WIDEO]

Lokomotiw wygrał 2:0 z wyżej notowanym CSKA w derbach Moskwy. Grzegorz Krychowiak piękną bramką przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny. Występ zanotował również Maciej Rybus.

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Pierwsza połowa rozstrzygnęła losy tego spotkania. Już w 6. minucie Danil Kulikov dograł do Vitalia Lisakovicha, który dał prowadzenie Lokomotiwowi.

Jeszcze przed zmianą stron było już 2:0, na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski otrzymał podanie od Francois Kamano, a następnie świetnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza CSKA Moskwa. Dla 31-letniego pomocnika było to już 4. trafienie w bieżącym sezonie ligowym.

W drugiej połowie zespół gości nie zdołał nawiązać kontaktu z Lokomotiwem. Dogodną ku temu okazję miał Nikola Vlasić, który w 73. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Przed ostatnim gwizdkiem trener gospodarzy został odesłany przez sędziego na trybuny. Mecz zakończył się rezultatem 2:0. Krychowiak wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Całe spotkanie rozegrał także drugi kadrowicz, Maciej Rybus, który obejrzał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Zespół Marko Nikolicia powoli odrabia stratę do czołówki tabeli Premier Ligi. Po 20 rozegranych kolejkach Lokomotiw ma 31 punktów na koncie i znajduje się na 6. pozycji. CSKA nadal jest wiceliderem stawki. Fotel lidera zajmuje natomiast Zenit Sankt Petersburg.

Lokomotiw Moskwa - CSKA Moskwa 2:0 (2:0)
1:0 - Vitali Lisakovich 6'
2:0 - Grzegorz Krychowiak 41'