Ligue 1: Paris Saint-Germain liderem po pewnej wygranej w ciekawym hicie kolejki

Paris Saint-Germain odniosło swoje dwudzieste zwycięstwo w obecnym sezonie Ligue 1. W meczu 30. kolejki drużyna z Paryża ograła na wyjeździe Olympique Lyon 4:2 i awansowała na pozycję lidera rozgrywek.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)
Niedzielne starcie drugiej i trzeciej drużyny w tabeli francuskiej ekstraklasy zapowiadało się bardzo ciekawie, a więcej szans na triumf dawano broniącemu mistrzowskiego tytułu PSG, które chciało się zrehabilitować za ubiegłotygodniową porażkę z FC Nantes (1:2).

Paryżanie od początku rywalizacji mocno ruszyli do przodu i już po sześciu minutach powinni prowadzić. Jednakże doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Moise Kean, który z około 8 metrów trafił wprost w Anthony'ego Lopesa.

Co się odwlecze, to nie uciecze i mistrz Francji dopiął swego w 15. minucie konfrontacji. Wówczas do odbitej przez rywala piłki dopadł Kylian Mbappe i huknął między nogami golkipera OL.

Podopieczni Mauricio Pochettino nie zamierzali zwalniać tempa i jeszcze przed przerwą strzelili drugiego gola za sprawą Danilo Pereiry, któremu futbolówkę głową zgrał Marquinhos.

Po zmianie stron Paris Saint-Germain kontynuowało swoją świetną grę i w 47. minucie wygrywało 3:0. Wtedy to z rzutu wolnego przymierzył Angel Di Maria, zaś Lopes nie zatrzymał piłki zmierzającej do siatki. Po chwili Marco Verratti zagrał długie, dokładne prostopadłe podanie do Mbappe, który to skompletował dublet.

Wydawało się, że to już koniec emocji w tym spotkaniu, ale gospodarze nie poddali się i byli w stanie strzelić dwa gole, zaś ich autorami okazali się Islam Slimani oraz Maxwell Cornet.

Piłkarze z Lyonu w 84. minucie byli o krok od zdobycia bramki kontaktowej, lecz świetnie po zagraniu Slimaniego interweniował Keylor Navas i ostatecznie wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.