Co tam się działo?! Wielka awantura po piłkarskim hicie. Mnóstwo czerwonych kartek (wideo)

Sam mecz był piłkarską wymianą ciosów. Emocje buzowały na tyle, że po ostatnim gwizdku sędziego murawa prawie zamieniła się w ring bokserski. Ponad minutę trwało uspokajanie piłkarzy Monaco i Olympique Lyon. Zobaczcie, co tam się działo.

Szymon Łożyński
Awantura na boisku w Monaco YouTube / beIN SPORTS / Awantura na boisku w Monaco
W Ligue 1, tak samo jak w hiszpańskiej La Lidze, trwa nieprawdopodobna walka o mistrzostwo Francji. Do końca pozostały trzy kolejki, a w grze o tytuł są jeszcze cztery drużyny. Prowadzi Lille, które o punkt wyprzedza PSG, o 5 "oczek" AS Monaco i o 6 punktów Olympique Lyon.

Dwa ostatnie zespoły zmierzyły się w niedzielny wieczór w bezpośrednim pojedynku. Stawka meczu była ogromna. AS Monaco w przypadku zwycięstwa u siebie, traciłoby tylko 2 punkty do lidera. Z kolei Olympique, gdyby przegrał, odpadłby z walki o mistrzostwo Francji.

Spotkaniu towarzyszyły wielkie emocje. W 25. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Goście wyrównali kilkanaście minut po przerwie. Najwięcej emocji było jednak pod sam koniec spotkania. Od 77. minuty Olympique prowadził 2:1, by chwilę później ponownie był remis 2:2.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry goście strzelili gola na 3:2 (relacja TUTAJ). Gospodarze próbowali jeszcze zremisować, ale nie dali rady. Sędzia zakończył mecz. Wydawało się, że piłkarze podziękują sobie za grę i pójdą do szatni, ale nagle na murawie doszło do ogromnej awantury. Do środka boiska szybko zbiegli się piłkarze obu zespołów. Pojawili się też działacze.

Zobaczcie, co tam się działo:

Uspokojenie obu stron zajęło ponad minutę. Gdy sędziowie opanowali już sytuację, główny arbiter pokazał aż cztery czerwone kartki: dwie dla piłkarzy gospodarzy (Pietro Pellegri oraz Willem Geubbels) i dwie dla gości (Mattia De Sciglio oraz Marcelo).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)